Anasayfa » Çevre » ORTAKENT-YAHŞİ YALILARI’NDA ATIK SULAR…

ORTAKENT-YAHŞİ YALILARI’NDA ATIK SULAR…

Ortakent Yahşi Yalıları’nı Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği, yörelerindeki denizi ve çevreyi tehdit eden atık su sorununun çözümü için, Muğla Valiliği ve Bodrum Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.

Ortakent Yahşi Yalıları’nı Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği Başkanı Ahmet ARAS ve dernek üyeleri Dursun Yiğit, Ruhi Çakıcı, Faik Muslu, Sami Eriş, Ali Yiğit, Mehmet Özçeri, Mustafa Özçetin, Ortakent Yahşi Mahallesi atık su sorununu anlatmak ve arıtma tesisiyle ilgili yaşanan gelişmeleri paylaşmak için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Kaymakam Mehmet Gökmerdan, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muski Genel Müdürü  Baki Ülgen’i ziyaret etti.

Ziyarette atık su sorununun Ortaknet Yahşi’nin en önemli gündemi olduğu, çevreyi ve denizi tehdit ettiği ifade edilmiş ve acilen önlem alınması gerektiği üzerinde fikir birliğine varılmıştır. Konunun yargıya taşınmasının süreci uzattığı, ancak çözüm için her yolun denenmesi noktasında ilgili makamların desteği istenmiş, sorun çözülene kadar Oyder’in takipçi olacağı ifade edilmiştir.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.