Anasayfa » Politika » OSMAN GÜRÜN’Ü DEMOKRASİ NÖBETİNE ÇAĞIRDI

OSMAN GÜRÜN’Ü DEMOKRASİ NÖBETİNE ÇAĞIRDI

Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Av. Gültekin Akça, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sessizliğinin kamuoyunda rahatsızlığa neden olduğu”nu belirterek, “Yaşanan darbe girişimi toplumun çok farklı kesimlerini birleştirdi. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve onlarca milletvekili ile çok sayıda CHP’li yaşanan darbe girişimini sert bir dille kınadı. Bu süreçte, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sosyal medya üzerinden paylaştığı mesaj dışında hiçbir tepki koymaması kamuoyunu rahatsız etti” dedi.

Akça, 15 Temmuz 2016 tarihinde, FETÖ/PDY tarafından kalkışılan darbe sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurumlarının terör örgütü mensuplarının saldırısına uğradığını anlatarak, “Hatta TBMM bile gözü dönmüş terör örgütü mensuplarının saldırısına uğradı. Yaşanan darbe girişimi toplumun çok farklı kesimlerini birleştirdi. Hatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ve onlarca milletvekili ile çok sayıda CHP’li yaşanan darbe girişimini sert bir dille kınadı. Bu süreçte, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sosyal medya üzerinden paylaştığı mesaj dışında hiçbir tepki koymaması kamuoyunu rahatsız etti” diye kaydetti.

FETÖ/PDY tarafından kalkışılan darbe sonrasında Türkiye’nin adeta tek yürek olduğunu ve 81 ilde demokrasi nöbetleri tutulmaya başlandığını anlatan AK Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, “Bu hain darbe girişimi Türk demokrasisini ve Türk milletini hedef almıştır. Yaşanan darbe girişimi sonrasında farklı illerde vatandaşlarımızın tuttuğu demokrasi nöbetlerine farklı siyasi parti temsilcileri ve bazı CHP’li siyasiler de destek verdiler.

Muğla’da ise 11 gündür devam eden demokrasi nöbetlerine davetimize rağmen CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve CHP İl Başkanı’nın katılımı olmadı.

Bu süreçte AK Parti Milletvekillerimiz, İl Başkanımız defalarca toplumun her kesimini demokrasiye sahip çıkmaya çağırdılar. Toplumun farklı kesimlerinin demokrasiye ve milletine sahip çıktığı bu süreçte aynı duyarlılığı CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den ve CHP’li yerel yöneticilerden de beklerdik. Biz Sayın Gürün ve tüm CHP’lileri demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz” diye kaydetti.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.