Anasayfa » Politika » OTUZİKİBİN SEÇMEN SANDIĞA GİTTİ

OTUZİKİBİN SEÇMEN SANDIĞA GİTTİ

Bodrum Belediye Meclisinin 7 Mayıs 2015 tarihinde aldığı ve Kaymakamlık Makamınca onaylanan yeni mahallelerde seçim heyecanı yaşandı.

Küçükbük’te muhtarlığa Akbulut seçilirken, Küçükbük ihtiyar heyeti için aday olan rockcu Özlem Tekin’de seçilmiş oldu. Ancak Özlem tekin seçildiği ihtiyar heyeti ve muhtarlık için oy kullanmaya gelmedi. Küçükbük te muhtar seçilen Ali Akbulut Özlem Tekin’in rahatsız olduğu için oy kullanmaya gelemediğini söyledi.

Bodrum İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan karara gereğince, 14 yeni mahallenin 11’inde bugün kurulan sandıklarda Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti seçimi gerçekleştirildi. Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan, Bahçelievler, Karabağ ve Akçaalan’da, Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba’da, Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya ve Küçükbük’de, Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil ve Geriş’te, Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan’da, Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Karaova ve Gölbaşı’ndaki toplam 32 bin 909 seçmen sandık başına gitti.

Toplam 91 sandıkta oy kullanan seçmenler yeni mahallelerinin muhtar ve azalarını seçmek için oylarını kullandılar. Saat 08.00’da başlayan oy kullanma işlemi akşam saat 17.00’de sona erdi.

Bu gün yapılan seçimler sonucu resmi olmayan sonuçlar şu şekilde; Turgutreis’in bölünmesiyle oluşan Bahçelievler’de Ali Karabağlı, Karabağ’da Ali Saygı, Akçaalan’da Cumhur Bayırlı, Gümüşlük Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Koyunbaba’da Yılmaz Çincik, Gündoğan Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan, Farilya’da Akın Yılankaya, Küçükbük’de Ali Akbulut, Yalıkavak Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Dirmil’de Olcay Topçu, Geriş’te Hayrullah Kayacan, Konacık Mahallesinin bölünmesiyle oluşan Çırkan’da Coşkun Ünlü, Mumcular Mahallesinin bölünmesiyle oluşturulan Karaova’da Mehmet Karan, Gölbaşı’nda da Celal Feslikan seçildi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.