Anasayfa » Kültür - Sanat » ÖZEL SESLER BODRUM’DA VENEDİK RÜZGARI ESTİRDİ

ÖZEL SESLER BODRUM’DA VENEDİK RÜZGARI ESTİRDİ

Gülderen Erdoğmuş’un Sanat Yönetmenliği’nde Bodrum Belediyesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi , BODTO ve THY’nin destekleriyle Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen festivalin ikinci gününde, Bodrum Antik Tiyatro’da Karsanat Sanat Kurulu yeni şan öğrencilerinden Barış Bozkurt’a 2015 Karsanat Sanata Teşvik Ödülü verdi. Aynı zamanda mezzosoprano Gülderen Erdoğmuş ta genç yetenekle düet yaptı.

Barok dönemin en önemli etkinliklerinden birisi olan Venedik Karnavalı, Avrupalı aristokratların ve halkın görkemli maskelerin ardında buluştuğu ve kaynaştığı, görkemli dekor ve kostümlerle görsel efektlerin de kullanıldığı açık hava etkinlikleri, bu yıl Karya Barok Solistlerinin sunacağı programın da içeriği. O dönemin Haendel , Vivaldi gibi ünlü bestecilerinin eserlerinin ilk icralarının gerçekleştiği karnavallarda, dönemin en ünlü sopranoları ve kastratları sahne almışlar.

Bu yıl topluluğa yeni katılan ve derneğin yeni başkanı mezzosoprano Esen Demirci Deveci, ulusal ve uluslararası şan yarışmalarında birçok ödülün de sahibi. 2009 yılında Siemens Şan yarışmasında aldığı 1.cilik ödülü ile aldığı davetlerle başta Almanya olmak üzere birçok operada sahne almış. Evlilik nedeniyle Bodrum’a yerleşen sanatçı yaşamını Bodrum’da sürdürüyor.

Topluluğun diğer üyeleri Kaan Buldular ve Nuri Harun Ateş, sıradışı kontrtenor sesleriyle farklı şan yarışmalarından ödülleri var. Topluluğa yeni katılan bir diğer üye, soprano Esra Özbir konser solisti olarak sanat yaşamını sürdürüyor. Sanatçılara İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestra şefi ve klavsen sanatçısı Paolo Villa ve barokcello ile Jörg Zwicker eşlik eti.Konserin sonunda Karya Barok Solistleri bis olarak “Carmenler” adlı aryayı birlikte söyleyerek gönülleri, kulakları fet ettiler. 

karsanat venedik.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6karsanat venedik.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5karsanat venedik.jpg2.jpg3.jpg4karsanat venedik.jpg2.jpg3karsanat venedik.jpg2esra

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.