Anasayfa » Kültür - Sanat » PARANIN GEÇMEDİĞİ BİR SANAT ESERİ SATIŞ MODELİ

PARANIN GEÇMEDİĞİ BİR SANAT ESERİ SATIŞ MODELİ

Sanatçı Ender Güzey Alazeytin’de   (Kızılağaç – Yalçiftlik arası) , 9 Temmuz Cumartesi 20:00 – 22:00 arasında müzesinin açılışını yapıyor.

Bu sergi açılışında Türkiye’de ilk defa “Paranın geçmediği bir sanat eseri satış modeli” uygulanacaktır.

Türkiye’de uluslararası Kültür ve Sanat Medyasının dikkatini çeken, dev bir Performansı gerçekleştirmiş olan,“Nuh’un Gemisi’ni” Boğaziçi’nde yüzdürdükten sonra yakan Ender Güzey, Bodrum’da Boynuzlar üzerine ARThill’i inşa etti

Gala Açılışı 9 Temmuz 2016 Cumartesi saat 20:00

endergüzey

Güzey ARThill açılışını 70 lerden bugüne kadar olan sanatsal çalışmalarının öne çıkan eserlerinden oluşan bir Retrospektif sergi ile gerçekleştiriyor. Her zaman ilklere imza atan Güzey, bu sergi açılışında Türkiye’de ilk defa, bir adet eser için “Paranın geçmediği bir satış modeli ” uygulayacaktır.

ARThill Ender Güzey’in farklı dönemlere ait eserlerinin sergilendiği ve uluslararası sanat etkinliklerinin gerçekleştirdiği bir sanat ve kültür platformudur.

“Bütünsel Sanat” ekolünün Türkiye’deki tek temsilcisi Ender Güzey, Bodrum yarımadasının büyüleyici doğasının içinde yer alan antik kent Syengela’nın karşı yamacında bulunan ARThill’i kendine ait özgün mimari tasarımıyla bir “Sanatçı Müzesi” olarak inşa etmiştir.

Mitolojide tanrıçalar geçidi olarak anılan tarihi Leleg yolu yanında Güzey’in “Bütünsel Sanat” felsefesini yansıtan ve bir sanat objesini andıran ARThill 2016 senesinde kapılarını sanatseverlere 9 Temmuz saat 20:00 de açıyor

Ender Güzey Müzesi “ARThill” Bodrum Alazeytin www.arthill.orgTelefon: 05322087781

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.