Anasayfa » Ekonomi » PASTALARLA, KARANFİLLERLE KARŞILANDILAR

PASTALARLA, KARANFİLLERLE KARŞILANDILAR

Almanya‘dan, Bodrum‘a direkt uçuş yapan uçakla gelen sezonun ilk 111 kişilik turist kafilesi karanfillerle karşılandı.

Almanya’nın Berlin kentinden Bodrum‘a direkt uçuş ile gelen sezonun ilk turist kafilesi için tören düzenlendi. Karanfillerle karşılanan turistler şaşkınlıklarını gizleyemedi. BodrumBelediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Cemil Bayraktar ve TAV yetkilileri tarafından karşılanan turistlere karanfil verildi.

almanya-dan-bodrum-a-tarifeli-ucak-seferleri-8412921_x_300

UÇAK PİLOTU VE HOSTESLERLE BİRLİKTE PASTA KESTİLER

Başkan Yardımcısı Altındağ ile Dernek Başkanı Özyurt, uçağın kaptan pilotu Sven Vebo ve uçak personeline çiçek verdi. Havaalanı içerisinde daha sonra Bodrum ve Gazipaşa Havalimanı haritasının çizildiği pasta kesildi. –

Bodrum Belediye Başkanı Yardımcısı Altındağ:

“Hiçbir zaman Türk turizminin kötü gideceğine inanmıyoruz. Biz bunu telafi etmek için canla başla çalışıyoruz. İlçeye 111 yolcuyla gelen uçağımız, charter değil Berlin‘den gelen tarifeli uçaktır. Ekim ayı sonuna kadar direkt uçuşlar yapacağız. Bugün çok güzel karşılama yaptığımızı düşünüyorum. Gelen yolcularda inşallah burada iyi bir tatil, iyi bir konaklama yapacak.”

Altındağ, kış aylarında yaptıkları çalışmaların verimli olduğuna da dikkati çekerek, “İnsanların Bodrum‘a olan ilgisi her geçen gün artıyor. Çeşitli görüşmeler ve fuarlarla eksik tarafları kapatacağımızı düşünüyoruz. Hiçbir otelcimiz karamsar olmasın.” diye konuştu.

İlk uçakta Selda Bağcan da vardı. Aynı uçakla ilçeye gelen sanatçı Selda Bağcan da yapılan direk seferden dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Bağcan, “Yaşamımın bir bölümünü Bodrum‘da geçiriyorum. Festivallere hazırlanıyorum. Bodrum‘da bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Burada da evim var.” dedi. Yolcuların giriş işlemlerinin ardından uçak personeline de çiçek verildi. Daha sonra üzerinde Almanya ve Türkiye uçuş güzergahının resminin bulunduğu pasta kesildi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.