Anasayfa » Çevre » PAZAR GÜNLERİ BİTEZ’DE DOĞAL ÜRETİCİ PAZARI KURULUYOR “BİR DE SOĞUTUCUMUZ OLSAYDI!!!!”

PAZAR GÜNLERİ BİTEZ’DE DOĞAL ÜRETİCİ PAZARI KURULUYOR “BİR DE SOĞUTUCUMUZ OLSAYDI!!!!”

Bodrum Tohum Derneği’nin doğal ürünlerden oluşan mini pazarı , bundan sonra pazar günleri Bitez’deki alanında.

Bodrum Tohum Derneği her hafta çarşamba günü, Bodrum Otogarı karşısında Limonlu bahçe otoparkı yanındaki avluda doğal pazarını kuruyor. Şimdi de, derneğin Bitez’de bulunan Eğitim ve Uygulama alanında  her Pazar saat 09.00’dan itibaren  sezonun tüm sebzelerini ve kuru gıdalarını bulacaksınız. 

BİR DE SOĞUTUCUMUZ OLSAYDI!!!!

Bitez’deki yerlerinde hem ziyaret, hem alışveriş yaptığımız üreticilerle yaptığımız mini sohbet çok yararlı oldu. Süt veya yoğurt var mı diye sorduk:

“Maalesef kendi buzluklarımızla az miktarda getirebiliyoruz. Burada elektrik var. Elektriği de derneğimiz ödediği için, çok fazla elektrik yakmayan bir soğutucu, buzdolabı, ya da başka tür bir soğutucu olsa çok iyi olacak. Biz giderken zaten elektrikten çekeriz onu. İşte o zaman, daha çok süt, yoğurt, yeşillik getirebiliriz. ” dediler. 2013’den bu yana bildiğim bu derneğe, üyelerine ve üreticilerine bir kez daha verdikleri mücadele için saygı duydum. Domateslerini adeta meyve yer gibi yerken, verilen emeğin  tadını da alıyordu insan.

Ama elbette ki asıl sır, üreticilerin anlattıklarında yatıyordu: “Bizim üretimimiz daha farklı. Bizim üretimimiz atalık üretim. Bizim tohumlarımız yerli. Zararlılara karşı kullandığımız ilaçları kendi çevremizde yetişen otlardan yapıyoruz. Hiç kimyasal yok.”

PAZAR GÜNLERİ ADRESİMİZ:

Bodrum tohum Derneği üyesi üreticiler, pazar günleri kurdukları pazar yerlerini şöyle tarif ediyorlar “Bitez Adliye’den aşağı sahile inen yolda kıvrıla kıvrıla hiç sapmadan dümdüz iniyorsunuz. Burak sitesini geçtikten sonra, Hisar evleri tabelasını ve bizim tabelâmızı yolun sağında göreceksiniz. Köşede su deposunun yanındayız. Tohum Hayattır”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.