Anasayfa » Çevre » PAZAR GÜNÜ (YARIN) YALIÇİFTLİK SİZİ BEKLİYOR !!! BİR KOY DAHA ELDEN GİTMESİN

PAZAR GÜNÜ (YARIN) YALIÇİFTLİK SİZİ BEKLİYOR !!! BİR KOY DAHA ELDEN GİTMESİN

Yalıçiftlik Mahallesi Kargıcık Koyu’nda ağaç katliamı ve arazi yağması iddiaları ile, belde halkı ve Bodrum Kent Konseyi Ekoloji Grubu , Pazar Günü (yarın) 14.00’de Mimoza Kahve’de buluşarak, bölgede durum tespiti ve ağaç dikimi yapmak üzere bir araya geliyor. 

10 Şubat’tan bu yana Kargıcık Koyu’nda makilik ve ormanlık alanda ağaçların kesildiğini fark eden yöre halkı, jandarmaya ihbarda bulundu,. Vatandaşlar “ellerinde balta, hızar, kazma her gün 8-9 minibüs insan gelip gidiyordu. İhbar alan ve bölgeye giden jandarmayı görünce çil yavrusu gibi dağıldılar. Ancak, bunlar geri gelir, nöbet tutacağız, devriye gezeceğiz. Kestikleri ardıçları, delice zeytinleri, çamları tekrar yerine dikeceğiz ” diyerek, duyarlı Bodrumlular’dan da destek beklediklerini ifade ettiler. Geçtiğimiz günlerde, yöreye giden Bodrum Kent Konseyi Ekoloji Grubu da, ağaç katliamlarını fotoğraflarla tespit ederek, 17 Şubat Pazar Günü, duyarlı tüm Bodrumlular’ı Saat 14.00’de Yalıçiftlik Mimoza Kahve önünde buluşarak, Kargıcık Koyu’na sahip çıkmaya ve sürece müdahele etmeye davet eden bir çağrı yaptı.  Öte yandan çok sayıda işçinin katıldığı çalışmanın kim veya hangi kurum tarafından yürütüldüğü konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

“KOYLARI TALAN ETMEYE DEVAM”

Bodrumlu Kaptan Ali Dizdar ise, sosyal platformda şu bilgilere yer veriyor:

“Yer ile ilgili gerçek doğru tanım ve fotoğraflarla sizleri bilgilendirmek istedim.

Bahse konu yer haritalarda KARGICIK BÜKÜ ya da KARGICIK KOYU olarak adlandırılır. Bodrum Yalıçiftlık mevkiindeki bu koyda inşa edilen Sea Garden tatil köyünün Almanlar tarafından yapılması nedeniyle halk arasında ALMAN KOYU olarak da bilinir.

Bahse konu olaylar KARGICIK BÜKÜ içerinde yer alan küçük bir girinti olan halk dilindeki adıyla BALIKÇI KOYU’nu da içerisine alan bir bölgede meydana gelmiştir.”” Bu bölge son imar planlarında ( T1 )turizm tesis alanı olarak işaretlenmiştir. Yani talan edilmek üzere kılıf hazırdır. Koyları talan etmeye devam etmektedirler. Lanet Olsun.”

VATANDAŞLARDAN GELEN FOTOĞRAFLAR

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.