Anasayfa » Kültür - Sanat » PERDELERİ, DOSTLARINI ACIYA BOĞARAK KAPATTI

PERDELERİ, DOSTLARINI ACIYA BOĞARAK KAPATTI

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi, Sahne Sanatları Çalışma Grubu Kurucusu, Karsanat Yönetim Kurulu üyesi, tiyatro sanatçısı, Bodrum’un  gönüllülerden oluşan ilk “Bodrum Kent Tiyatrosu” ile hafızalarda “Düğün ya da Davul” oyunu ile yer eden, Bodrumlu sanatçı ve sanatseverlerin sevgili “Alev’i” bugün geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.

Bodrum’da şok etkisi yaratan, tanıyanlarını yasa boğan elim trafik kazası DHA’nın haberine göre, aşağıdaki gibi gerçekleşti.

“Bodrum ilçesinde meydana gelen kazada duble yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden kadın sürücü tretavurı takla atarak geçerek karşı yönden gelen otomobil ile çarpıştı. Çarpışma sonucunda ikiye bölünen ve yarısı 60 metre ileriye fırlayan otomobildeki tiyatro sanatçısı ve yönetmeni kadın sürücü yaşamını yitirdi kızı ağır yaralandı. Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Güvercinlik yakınlarında Bodrum/- İzmir karayolunun 23. Km. sinde bugün saat 11.00 sıralarında meydana gelen kazada Bodrum’da Milas’a gitmekte olan CHP ilçe eski yönetim kurul üyesi Akyarlar mahlallesinde Pınar sitesinin yöneticiliği ni yapan ve tiyatro oyuncusu ve yönetmeni Fatma Alev Tekoğul (57) yönetimindeki 34 ZP 4410 plakalı otomobil direksiyon hakimiyetini kaybederek duble yolun ortasındaki tretavura sol taraftan çarparak takla atarak karşı şeride geçti. Ankara’dan tatile gelmekte olan Sinan Ekinci’nin kullandığı 06 AB 0222 plakalı otomobilin önüne çarptıktan sonra ikiye bölünen ve arka tarafı yine kadın sürücünün geldiği yol tarafta, ön tarafı ise İzmir-Bodrum a geliş tarafında 60 metre ileride kalan otomobildeki Tekoğlu olay yerinde feci şekilde can verdi. Ekinci’nin kulandığı otomobil ise hurda haline gelerek 80 metre ileride durabildi. Kaza’da Ekinci’nin yanındaki eşi Tuğçe Ekinci (28) ve oğlu Ali Kerem Ekinci (2 ) yaralandı. Kazadan hemen sonra Ekinci ailesi ambulanslarla Bodrum Devlet Hastanesi ‘ne kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtilirken, kazada bir süre önce Bodrum’da Düğün yada Davul isimli oyunu sergileyen hem oynayan hemde yöneten Tekoğul’un yanında bulunan kızı Merve Yılmaz Özel Bodrum Hastanesi’ yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındığı ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

KAZA GÖRENLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ.

Kazadan sonra ortaya çıkan ve arabanın bölünerek yarı parçalarının 60 metre ileriye fırlaması yoldan geçenleri şok etti. Yolun İzmir’Den Bodrum’a gelen kısmı yaklaşık bir buçuk saat trafiğe kısmen kapatıldı 6 -7km. ye ulaşana araç kuyrukları oluştu. KAZA ÖNÜMDEN OLDU, ŞOK OLDUM.FREN YAPTIM ÖLÜMDEN DÖNDÜM Kazada Tekoğul’un hemen arkasında bulunan ve tatile geldiği Bodrum’dan İstanbul’a kullandığı 34 JJ 4760 plakalı otomobil ile dönen ve ikiye bölünen arabanın arka tarafına çarparak durabilen 30 yaşındaki emlakçı Ahmet Şahin ise olayı DHA muhabirine anlattı. Şahin “Önümde giden araç önce sağa sonra sola geçti bana çarptı , ardından tretavura çıkarak karşı tarafa sürüklendi,çok hızlıydı o anda karşıdan gelen otomobil ile çarpıştı arabanın yarısı önüme düştü, fren yaptım ölümden döndüm, bende kazadan büyük şans eseri ile kurtuldum. Arabanın yarısı neredeyse üzerime düşecekti, ölümden kıl payı kurtuldum” dedi.

EKİNCİ AİLESİ ŞOKU ATLATAMADI.

Bodrum Devlet Hastanesi’Nde tedavi edildikten sonra taburcu edilen Ekinci ailesinin ise kazanın şokunu atlatamadığı görüldü. Sinan Ekinci “Bodrum’a gidiyorduk birden uçarak bir aracın üzerimize geldiği ve çarptığını gördük, o kazadan nasıl kurtulduk bilemiyorum” dedi. Yaşar ANTER / BODRUM (DHA)

Görüntü ve video kayıtlarına “son haberler.bodrum”dan ulaşabilirsiniz.

sahne1 düğün ya da davul düpğün ya da davuldüpğün ya da davul

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.