Anasayfa » Politika » PROJELER, TOKİLER…

PROJELER, TOKİLER…

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, İl Başkanı Küreci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile yaptıkları görüşmeleri  belediye başkanları ve ilçe başkanlarının katıldığı bir toplantıda anlattılar.

Küreci, il teşkilatlarının Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ile birlikte Ankara‘da bir takım görüşmeler gerçekleştirdiğini hatırlatarak, “Geçen hafta bir birlik ve beraberlik örneği göstererek valimiz, rektörümüz, milletvekillerimiz ve teşkilatımız, Ankara‘da çok önemli görüşmelerde bulundu. Bir kısmına biz de katıldık. 13 ilçe başkanımız, 3 belediye başkanımız ve iki vekilimizle, sanki önümüzde çok önemli bir seçim varmış gibi çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Tam anlamıyla AK Parti‘nin sloganı olan ‘Durmak yok, yola devam’ı hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

BODRUM VE MİLAS DEVLET HASTANELERİ

Ankara‘da görüşmelerin olumlu şekilde sürdüğünü belirten Öztürk ise, Milas ve Bodrum Devlet Hastanelerinin proje çalışmalarının bittiğini, Marmaris devlet hastanesinin yer tesliminin yapıldığını ve 2B arazileriyle ilgili yaşanan sorunları takip ettiklerini anlattı.

Muğla‘da 850 konuttan oluşan ikinci etap TOKİ‘nin 15 Aralık’a kadar ihaleye çıkmış olacağının altını çizen Öztürk, şimdiden Muğla‘da üçüncü etap TOKİ ve diğer ilçelerdeki TOKİ talepleriyle alakalı çalışmalara başladıklarını ifade etti. Problemlerin çözülmesindeki en önemli faktörün belediye başkanı ve ilçe başkanlarının konunun üzerine gitmesi olduğunu vurgulayan Öztürk, “TOKİ meselesinin il başkanı olduğum zamanlarda hep duydum. Ama baktım ki iş takiple alakalı. Karşımızda da konuya sahip ve duyarlı olan bir TOKİ başkanımız var. Muğla‘da konut üretmek, özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılama noktasında, kararlı bir TOKİ başkanımız var. Bu nedenle onu orada görmekten de sevinçliyim” diye konuştu.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.