Anasayfa » Politika » “PROVOKASYONLARA GELMEYECEĞİZ”

“PROVOKASYONLARA GELMEYECEĞİZ”

Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya gelen HDP üyeleri ve sivil toplum kuruluşu üyeleri;  HDP vekillerinin, Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının  tutuklanmalarını bir süre oturarak protesto etti.

Yaklaşık 80 kişilik grup  ‘6 milyon kişinin iradesine dokunma’ yazılı pankartın etrafında, ellerinde Cumhuriyet Gazeteleri ile birlikte,  ‘Ovaya inin siyaset yapın kulağa ne kadar hoş geliyor’, ‘Seçimle Gelen Seçimle Gider’, ‘İrademizi Gasp Eden Zihniyeti Şiddetle Kınıyoruz’, ‘OHAL’e ve Sivil Darbeye Hayır’ yazılı dövizler ile saat 17.00’de bir araya gelerek yaklaşık bir saat oturdular.  Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş’ın yönetiminde yaklaşık resmi ve sivil 100 polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

SÖZLÜ MÜDAHELE

Protestocular, yaklaşık bir saat boyunca alkışlar, ıslıklar ve zılgıtlarla oturma eylemlerini sonlandırmaya yakın iken, meydanın karşısında toplanan gençlerden oluşan bir grup “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ” Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ile yolun karşısına geçmek isteyince, kısa süreli arbede yaşandı. Oturmakta olan grubun ayaklanması üzerine,  emniyet güçleri duruma müdahele ederek gençleri engelledi. HDP İlçe Eşbakanı da topluluğa hitaben “biz bu provakasyonları biliyoruz ve bu oyuna gelmeyeceğiz. Demokratik haklarımızı kullanarak gerçekleştirdiğimiz bu eylemimizi, bize yakışır şekilde sonlandıracağız. Lütfen yerlerimize oturalım. Yarın yine burada olacağız. ” dedi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş da HDPlilere hitaben “beş dakika içinde alanı terketmeniz gerekiyor” dedi. Verilen sürenin sonunda, HDPliler sessizce dağılırken, müdahele eden gençleri de polis sokak aralarına kadar dağıtarak, gerginliği sonlandırdı.

hdp-jpg2-jpg3hdp-jpg2hdp-jpg6hdp-jpg5hdp-jpg4hdp

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.