Anasayfa » Kültür - Sanat » RÜZGAR, YELKEN, GEMİDE SERGİ, KONSER VE MEÇHUL DENİZCİ ANITI…28. BODRUM CUP ART SHOW’DA YARIN

RÜZGAR, YELKEN, GEMİDE SERGİ, KONSER VE MEÇHUL DENİZCİ ANITI…28. BODRUM CUP ART SHOW’DA YARIN

28. Bodrum Cup, Akdeniz’in en büyük deniz şenliğini sanat ile açıyor. “The Bodrum Cup Art Show” da  yolcu gemisi olan ‘Fahri Kaptan I’ feribotunun üzerinde, bir resim sergisi ve klasik müzik dinletisi gerçekleşiyor .

“The Bodrum Cup Art Show” bünyesinde, Zeynep Sanat Galarisi’nin kuratorlüğünde düzenlenen sergide, ülkenin tanınmış 10 ressamının deniz ve Bodrum’u  işleyen seçkin eserleri sergileniyor.  Programda ilk olarak 17 Ekim Pazartesi günü saat 19.00-20.00’de Kale mendireğinde Fahri Kaptan 1 Feribotunda sergi açılış  kokteyli, ezoterik resmin öncüsü Yavuz Tanyeli ve Ahmet Kuşakçı ile sanat sohbetleri ve  fotograf gösterimi var. 18 Ekim Salı günü Gümüşlük’de saat 19.00-20.00 saatleri arasında Fahri Kaptan 1 Feribotu’nda karma resim sergisini sanatseverler ziyaret ederken, Klasik Müzik dinletisinde Fatih Evcil keman- Nihan Atlığ piyanosu ile doyumsuz bir konser verecek. Son olarak 21 ekim Cuma günü Yalıkavak Palmarina’da saat 19.00-22.00’de yine Fahri Kaptan 1 feribotunda resim sergisini sanatseverler ziyaret edebilecek ve yine Klasik Muzik dinletisinde Fatih Evcil keman- Nihan Atlig piyanoda.

The Bodrum Cup ile beraber Yunanistan’in Leros Adası’nı da ziyaret edecek olan The Bodrum Cup Art Show,  aksamlari saat 19,00-22.00 arası Fahri Kaptan 1 Feribotunda karma resim sergisi ziyarete açılacak.

MEÇHUL DENİZCİ ANITI

Sergide ayrıca 28. Bodrum’da bir “meçhul denizci anıtı” dikilmesi için kamuya ve yetkililere çağrı niteliğinde “meçhul denizci anıtı istiyorum” kampanyası başlatılacak. Kampanyada bazı sanatçılar Bodrum’a yapılabilecek bir anıt için öngördükleri formların eskizlerini sunarak, anıt projesi için ilk adımı  atacaklar.

 

bodrumcup-sergiler

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.