Anasayfa » Kültür - Sanat » SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ SERGİLERE SEÇİCİ KURUL

SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ’NDEKİ SERGİLERE SEÇİCİ KURUL

Yenilenen Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde hazırlık çalışmaları sürüyor. 

Yenileme çalışmaları kapsamında sanatsal faaliyetlerin değerlendirilmesi için Bodrum Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatsal Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut, ressam ve devlet sanatçısı Prof. Dr. Devrim Erbil, koleksiyoner Yunus Büyükkuşoğlu, sanat tarihçisi Göknur Gürcan ile Bodrum Belediyesi yetkilileri katıldı. Toplantıda Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’nde yer alan Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Koleksiyoner Yunus Büyükkuşoğlu, “Bodrum’a katkı sağlayacak her türlü projede bizler birer Bodrum aşığı olarak varız.” diyerek çalışmalara destek olacaklarını ifade etti.

devrim erbil.png2Ressam ve devlet sanatçısı Prof. Dr. Devrim Erbil de Başkan Kocadon’a sanata vermiş olduğu destekler için teşekkür ederek, “Türkiye’de genelde ilgi merkezi Bodrum’dur. Bu nedenle de Bodrum’da sanatsal faaliyetlerin çok daha iyi yerlere gelmesini sağlamak istiyoruz. Bu konuda çağdaşlıktan yana yenilikten yana yaratıcılıktan yana bir tavır koymak istiyoruz. O yüzden Bodrum’un çok şansı var. Bizim şansımız da sizsiniz. Burada bu kadar sanatçı var ve onlara kucak açıyorsunuz, yanınıza çağırıyor zaman ayırıyorsunuz. Ve bizler de bunun hakkını vermeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatsal Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut ise “Bizler güzel sanatlar fakültesi olarak öğrencilerimizle birlikte değerli sanatçılarımızın katılımlarıyla Bodrum halkını da içine alan etkinlikler yapmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

“Bodrum’un yıldızını daha da parlatmak için çalışmalarımızı özenle sürdüreceğiz”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, öncelikle toplantıya katılan sanatçılara ve sanat dostlarına teşekkür etti. Bodrum’u hem eşsiz bir turizm destinasyonu olarak hem sanat ve kültürle beslenen bir kent olarak ulusal ve uluslararası 40’a yakın fuarda tanıttıklarını belirterek, “Bodrum’u deniz, güneş ve kumdan ibaret görmek yapılan en büyük hatadır. Bizler yerel yöneticiler olarak Bodrum’daki sanatsal ve kültürel faaliyetlerin en üst düzeyde gerçekleştirilebilmesi için elimizden gelen çabayı sunuyoruz; gerek kültür ve sanat merkezlerimizi yenileyerek gerek tüm dünyanın ilgi duyduğu Bodrum markasına bir yıldız daha eklemek için Bodrum’a yakışır projeler üreterek. Sizlerle bugün bu toplantıda bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Siz sanatla ilgilenen değerli sanat dostlarımız, sanatçılarımız ile Bodrum’un yıldızını daha da parlatmak için çalışmalarımızı özenle sürdüreceğiz.” dedi.

Toplantıda etkinlik takviminin oluşturulması için seçici kurulun çalışmalarına başlaması kararlaştırıldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.