Anasayfa » Güncel » SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİYE, BODRUM BASINI SAHİP ÇIKTI

SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİYE, BODRUM BASINI SAHİP ÇIKTI

Bodrum Basın Platformu, Gümbet mahallesindeki bir otelde çıkan yangını görüntülemek isteyen muhabire saldıran otel personelini protesto etti..

Garden Resort Otel önünde bir basın açıklaması yapan Bodrum Basın Platformu üyeleri, otel çalışanlarının fİziksel ve sözlü saldırısına maruz kalan gazeteciye yönelik davranışın kabul edilemez olduğunu belirterek, baskı ve şiddete karşı tepkisiz kalmayacaklarını duyurdular.

kınama.jpeg2

Gazeteci Fatih Bozoğlu tarafından okunan açıklamada “Otel personeli, gazeteci arkadaşımızın kamerasını elinden zorla alarak, bir fikir işçisinin çalışma özgürlüğünü gasp etmiştir” ifadelerine yer verildi. Bodrum Basın Platformu’nun açıklamasında şöyle denildi: “Gümbet Mahallesi’ndeki Bodrum Garden Resort Otel’de çıkan yangını ve yangına yönelik müdahaleyi görüntülemek isteyen bir basın mensubu arkadaşımız otel çaalışanları tarafından tekme ve yumruklarla darp edilmiştir. Söz konusu kişiler, meslektaşımıza vurarak görüntü almasını engellemeye çalışmıştır. Fiziksel ve sözlü saldırıya da maruz kalan basın mensubu arkadaşımız, çektiği görüntüleri silmesi ve haber yapmaması konusunda tehdit edilmiştir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, otel personeli, gazeteci arkadaşımızın kamerasını elinden zorla alarak bir 䄰kir işçisinin çalışma özgürlüğünü gasp etmiştir. Bodrum Basın Platformu olarak kamu görevini yerine getiren ve toplumun aynası olan gazetecilere karşı yapılan bu davranışı şiddetle kınıyoruz. Görevleri sadece haber yapmak olan gazetecilere yönelik baskı ve şiddete bugün olduğu gibi yarın da tepkisiz kalmayacağımızı özellikle vurguluyoruz.”

Basın açıklamasının ardından gazeteciler olayı alkışlarla protesto ederek otelin önünden ayrıldılar.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.