Anasayfa » Politika » SARUHAN “3 AYDA BİR TURGUTREİS HALKIYLA BERABER OLACAĞIM”

SARUHAN “3 AYDA BİR TURGUTREİS HALKIYLA BERABER OLACAĞIM”

“Daha Mutlu Daha Umutlu Bir Bodrum” Sloganıyla 2019 yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Mustafa Saruhan Turgutreis’e ikinci ziyaretini gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta Turgutreis Pazarı’na ilk ziyaretini gerçekleştiren ve esnafla kucaklaşan Mustafa Saruhan, bu hafta da kıyafet pazarını gezerek, esnafın ve üretici kadınların sorunlarını dinledi.

Turgutreis Mahallesi’nde yaşayan ve pazara alışverişe gelen halkın gösterdiği ilgi ve övgülerle ziyaretini tamamlayan Mustafa Saruhan, başkanlık yaptığı sürede vatandaşlardan gelen taleplerin doğrultusunda 3 ayda bir Turgutreis halkı ve esnafıyla bir araya geleceğinin de sözünü verdi.

Yaptığı konuşmaların ardından Mustafa Saruhan, izlenimlerini şöyle dile getirdi;

“Bugün Turgutreis Pazarı’nı ikinci kez ziyaret ettim. Vatandaşların ve esnafın verdiği olumlu tepkiler, arzuları, şikayetleri bizim yol haritamız olmaya devam ediyor. Turgutreis bölgesi, özellikle belediyelerin birleşmesiyle zaman içerisinde ilgisiz ve bakımsız kalmış. Bu tespitleri yerinde yapmak, sorunları çözüme ulaştırmak için çizdiğimiz yol haritamızın temelini oluşturuyor.  O nedenle zamanımız yettiğince tekrar tekrar aynı bölgeleri gezmeye gayret göstereceğiz.

Herkesin hayalinde bir Bodrum var. Tabii ki bu hayallerin kimileri ortak hayallerimiz, kimisi de birbirinden farklı öneriler olarak karşımıza çıkıyor. Ben diyorum ki, Bodrum’u hepimizin yaşayacağı, hepimizi mutlu eden bir ilçe yapmak için senin, benim onun hayaliyle değil. Hepimizin hayallerini buluşturan, ortak paydada buluştuğumuz, ve hepimizin hayali olan bir Bodrum’u yaratmak kesinlikle mümkün.

İşte biz bu Bodrum’u birlikte yaşamayı hayal ediyoruz. Bu hayali hepimizin ortak hayali olarak görüp, kadın, erkek, çocuk demeden, Bodrum’un yerlisi, Bodrum’a dışardan gelmiş ayrımı yapmadan, din, dil ve ırk ayırmadan, herkesin düşüncelerini, şikâyetlerini, arzularını bir araya getirip, ortak hayallerimizi, akıl, bilim ve bilgi ile hayata geçirmeyi arzuluyoruz.

“Martın Sonu Bahar”. Ama unutmayın ki, bu bahar, başka bahar. Bodrum’da iyi olanın değil, halkının yanında, halkıyla yürüyen, halkıyla yaşayan bir yönetim ile Bodrum’u yönetmeye talibiz. Bundan böyle hep birlikte, el ele tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Her şikayet bir armağandır bizim için. Bize gönül veren, bizi eleştiren, inanan, inanmayan herkesin başkanı olmaya geliyoruz.

İnanıyorum ki Bodrum sevdası ile akıl ve gönül birliği ile özlediğimiz günlere hep birlikte ulaşacağız.”

Turgutreis gezisi süresince eşi Hülya Saruhan ile esnafı dolaşan Mustafa Saruhan, pazaryerinin ardından Bodrum Şehir Stadyumunda oynanan, Bodrumspor Niğde Anadolu SK maçını asi tayfa ile birlikte izledi. Bodrumspor’un yıldız sporcusu Cem’in maçın 70. Dakikasında attığı gol ile sevinç yaşayan Mustafa Saruhan, son saniyelerde yediğimiz golü ile de hüzne boğuldu.

office 2016 lisans satın al

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.