Anasayfa » Politika » SARUHAN “BU TAKIM MAÇI KAZANACAK”

SARUHAN “BU TAKIM MAÇI KAZANACAK”

Akşam saatlerinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından da onanarak, adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, öğlen saatlerinde örgütü ve Bodrum basını ile bir araya geldi.

Saruhan “Halkımız kamuoyumuz için ben ve arkadaşlarımızın çalışmaları devam edecektir .Bu gelişmeleri halkımızın takdirine bırakıyorum. Durumumda sakınca olsaydı halen kamu görevi yapıyor olmazdım. Yüksek Seçim Kurulu’nun bugün değerlendirmesini bekliyoruz” dedi.

HALKIMIN EMRİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM, BU TAKIM MAÇI KAZANACAK

Saruhan “Şu anda hukuki süreç devam ediyor müsaade ederseniz bazı değerlendirmeleri neticelendikten sonra yapmak istiyorum .Mustafa Saruhan ‘ ın takımı burada, bazen hakemler kart gösterir antrenör tribüne çıkar ama takım sahada maçı kazanır bu takım maçı kazanacak. Ben takımıma gençlere kadınlara güvendim yola çıktım. Mustafa Saruhan halkın lideri olarak bu seçimi sonuna kadar götürecek ve seçimi kazanacak. Bodrum ve biz bu davamızın peşinde sonuna kadar mücadele edeceğiz . Halkımızın emrinde olmaya devam edeceğim” dedi.

AVUKAT GÜRKAN “DANIŞTAY VE YSK KARARLARI OLUMLU YÖNDE EMSAL

CHP İlçe Seçim Kurulu Üyesi ve Saruhan’ın Avukatı Ali Can Gürkan ise aday olmadan öce Saruhan’ın durumunun incelendiğini ve yasal bir engel olmadığını belirterek  “Saruhan ile ilgili bütün davalar tek bir dosya gibi birleştirildi. Oysaki üç ayrı dava üç ayrıı ceza vardı. Ve bu cezaların infazı tamamlandı. Konunun denetimli serbestlikle ilgili süre ocak ayında bitmişti. Bu tam hukuksuzluk dediğimiz konudur. Ayrıca Saruhan’ın konusu ile ilgili emsal Danıştay ve YSK kararlarıda vardır ve bunlar Saruhan’ın lehine yani olumlu sonuçlanmıştır” dedi.

ALKIŞLARLA ŞARKILARLA TOPLANTI SONA ERDİ.

Basın açıklamasının ardından Saruhan’ın eşi Hülya Saruhan, Halil Karahan ve meclis üyeleri    alkışlar arasında birbirlerine sarılarak önümüzdeki süreçte başarılar dilediler. Basın açıklaması Saruhan Şarkısı ile sona erdi.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.