Anasayfa » Çevre » SAZ KÖY’ÜN AĞAÇLARI DA, KATI ATIK PROJESİ DE AYNI…AK PARTİ’DE DEĞİŞEN NE? NELER OLUYOR?

SAZ KÖY’ÜN AĞAÇLARI DA, KATI ATIK PROJESİ DE AYNI…AK PARTİ’DE DEĞİŞEN NE? NELER OLUYOR?

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan tesis için  “Saz Köy’deki Akdam’a yapılacak tesis ‘sözde’ katı atık depolama tesisi, bize göre ‘vahşi depolama’ alanı. Biz bu projeye hayır diyoruz. Projeye karşı değiliz, yapılacağı yere karşıyız. Burası daha önce belirlenen yer değil. Elimizdeki belgelere dayanarak konuşuyoruz” derken, ellerindeki belge aynı şeyi söylemiyor. 

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün basın danışmanı Kenan Gürbüz’ün, 17.05.2016’da Orman Genel Müdürlüğü Muğla İşletme Mdr. İzin ve İrtifak Şube Md’ne verdiği dilekçeye, aynı tarihte verilen cevabi belge ve özeti şöyle: dilekçe

“Katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisi” yapımı amacıyla, Bodrum Turizm Altyapı Hizmet Birliği (BOTAB) adına 11.03.2013 de verilen izin, Bakanlık makamının 30.11.2015 tarih ve 187 nolu kararı ile arkeolojik sit ilan edilen kısımlar değiştirildikten sonra, 867.37,13m2lik ormanlık alanda, Muğla Büyükşehir Belediyesi adına kesin izne dönüştürülmüştür. “…”20.01.2012 de “ÇED Gerekli Değildir” kararı verildiğine dair yazı ve koordinatlar Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 13.03.2014 tarihinde yapılmasında sakınca olmadığına dair yzaıları, Çevre Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel müdürlüğü….proje onay yazıları;  Müracaat dosyası ekinde Bölge Müdürlüğümüze verilmiştir.

Tesis yapımı için saha teslimi Milas Orman  İşletme Mdr. 19.01.2015 yapılmış olup, teslim edilen sahada 1,2,3 kapalı koru ormanında……6931 adet, 513 m3 ağacın kesileceği tesbit edilmiştir.”

2013 TARİHLİ FOTOĞRAF (Soldan ikinci AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk)

konsey akp.jpg2.jpg3

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.