Anasayfa » Kültür - Sanat » “SEFERİ RAMAZAN BEY”İN DURAĞI MUĞLA İDİ

“SEFERİ RAMAZAN BEY”İN DURAĞI MUĞLA İDİ

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Muğla’daki oyununa genç izleyiciler damgasını vurdu.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, Bodrum’daki iki oyununun ardından çıktığı turnenin ilk durağı Muğla idi.   28 Nisan’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alan sanatçılar, ilk turnelerin heyecanını yaşarken; izleyicilerin oyuna gösterdikleri ilginin yanı sıra, gençlerin ve öğrencilerin çoğunlukta olmasından ayrı bir mutluluk duydular. 

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibini karşılayan, şu anda emekli  ama halen gönüllü olarak destek veren  Muğla B.B. Konservatuvarı Sahne Bölüm Başkanı Ayhan İçöz ise,  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncu Hüseyin Akşen’e oyunun bitiminde “bu oyun mutlaka Muğla’da bir kez daha oynanmalı. Özellikle üniversitemizde oynamalısınız. Son derece başarılısınız, tekrar tebrik ediyorum” dedi. Akşen de”izleyicilerin tepkileri çok güzeldi. Tabii ki bu da bizi çok mutlu etti. Önümüzdeki sezon, ekim ayından itibaren yeni oyunlarımızla tiyatro severlerin karşısında olacağız. Çocuk oyunları çalışmalarımız da sürüyor. Mutlaka Muğla’ya geleceğiz” dedi.

2017-2018 yılında Muğla B.B. Konservatuvarı Sahne Bölümü Tiyatro Öğretmeni olan, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yönetmen Yardımcısı Gülbin Yeşil’i ise oyundan önce özlemle karşılayan öğrencileri için  ” Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu açıldığı için çok heyecanlılar. Artık  Muğla’da düzenli bir şekilde izleyebilecekleri bir tiyatronun olmasından mutlular. Her oyunumuzda turneye gelme sözü aldılar bizden. Elbette, bizler de Muğla’da her zaman oynamaya hazırız” dedi.

18 MAYIS’TA MİLAS’TAYIZ

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “ Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nin tiyatro salonu  son derece güzel olmuş. Sanatçılarımız salonu, kulisleri, teknik donanımları çok beğendiler. Ancak, ne yazık ki oyunumuzun duyurusu yeterince yapılamadı sanırım. Örneğin hiç kimse, hiç bir yerde billboardlarımızı görmemiş. Afişlerimiz yoktu. Buna rağmen Akyaka’dan, çevre ilçelerden ve Muğla Merkez’den gelen sanatseverlerin yoğun ilgisi ve beğenisi bizleri mutlu etti. Bundan sonra, 18 Mayıs’ta Milas Belediyesi’nin daveti ile Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin son gününde oynayacağız. 23 Mayıs Marmaris Armutalan Kültür Merkezi,  28 Mayıs’ta Diyarbakır 1.Belediye Şehir Tiyatroları Festivali, 11 Temmuz Bodrum Antik Tiyatro, 21 Temmuz Datça Anfi Tiyatrosu’ndayız”

Oktay Arayıcı’nın Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası adlı eserini sahneye koyan Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in sahneye koyduğu oyunda; Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

 

bingöl escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.