Anasayfa » Güncel » SEL DOSYASI BAŞBAKAN’A GİDİYOR

SEL DOSYASI BAŞBAKAN’A GİDİYOR

22 Eylül 2015’te yaşanan selin ardından,  sorunların ivedilikle çözümü için Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Bodrum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlarının katılımı ile BODTO’da toplantı düzenlendi. Bodto’yu ziyaret eden  Ak Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp de,  Başbakan’a selin açtığı zararı anlatmak üzere birlikte hazırlanacak dosya ile Ankara’ya gideceğini ifade etti.

AKP-BODTOToplantıda BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, ” İşletmelerde yaşanan maddi kayıpların bir an önce çözümü için bugün toplandık. Uzun tatil nedeniyle ilgili ve yetkililere ulaşmak da zorluk yaşadık. Üyelerimiz bizden bu konuda acil çözüm bekliyor.” dedi. Bodto’dan yapılan açıklamada “Üyelerin yaşadığı sorunlar ve mevcut durum hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra, Bodrum’un afet bölgesi ilan edilip edilemeyeceği, yasal koşullara uygun olmadığı görüşülürken, halkın ve işletmelerin yaşadığı olumsuzlukların giderilmesi için tüm STK’ların üzerinde çalışması kararlaştırıldı. Kurumlar olarak neler yapılabilir konusu toplantı katılımcıları tarafından görüşülerek karara bağlanmış olup, yapılacak gerekli çalışmalara için hızlı sonuç alınması için 28 Eylül 2015’te Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ile görüşme yapılarak koordineli çalışmalara başlanmıştır.” dendi.

Bod-sel-çigdem-demiralp-2-SmallÇİĞDEM DEMİRALP BAŞBAKAN’A SEL DOSYASI GÖTÜRÜYOR

AKP Muğla Milletvekili Adayları Nihat Öztürk ve Mehmet Tire, AKP Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve beraberindeki heyet BODTO’yu ziyaret ederek, işletmelerin yaşadığı sorunların hızlı bir şekilde çözümü için görüş alışverişinde bulundu.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiral Selin zararının tahmin edilenden çok yüksek olduğunu ifade ederek konuya destek ve çözüm sağlamak için Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’na anlatacağını ve bu işin peşini bırakmayacağını açıkladı.

Çiğdem Demiral  “Bodrum Ticaret Odası sivil Toplum örgütleri ve Kaymakamlık ile bir çalışma başlattı. Biz bu çalışmanın sonunda ortaya çıkan durumu yazılı ve göresel olarak bir dosya şeklinde hazırlanmasını istedik. Bodrum Ticaret Odasının ve Kaymakamlık bir dosya hazırlayacak. Selin zararları yazılı ve görsel olarakar hazırlanacak bu dosya ile durum daha iyi ortaya çıkacak. Ancak bir çok işyerinin uğradığı zararın boyutları tahmin edilebilir gibi değil. Zarar çok yüksek. Bu dosya ile ne olduğu ortaya çıkacak. Pazar günü Başbakanımız sayın Ahmat Davutoğlu’nu ziyaret ederek bilgi vereceğim. Bodrum da yaşananlar Afet bölgesi olması için kriterler uygun değil. Ancak Vatandaşlarımızın; SGK, vergi, uygun şartlarda krediler temin edilerek yaşamını düzene sokmaları konusunda destek olunmasını sağlamak için çalışacağım. Ankara da yapılacak görüşmelerde sorunları çözmeye çalışacağız. Olayı Başbakanımıza anlatıp süreci takip edeceğiz. Ayrıca, Kaymakamlığa mağdur vatandaşların acil sorunlarını çözmeye yardımcı olmak amacıyla nakit bir fon hesaba gelmiş bulunuyor. Çalışmalarımız devam ediyor.

Altyapı ile ilgili olarak ta dere yatakları ile ilgili bir çalışma yapılması lazım. Biz de yardımcı olucağızz. Dere yataklarının mevcut durumunun çalışması yapılacak. Örtbas etmeden selin ağır bedelini, olayın vahametini yukarıya daha iyi doğru anlatmak lazım. Böyle düşünüyorum. Selde zararın boyutları tam olarak tespit edilebilmiş değil. Sadece araç olarak 400 araçtan bahsediliyor. Bazı işyerlerinde malların tamamını sel suları alıp götürmüz. Selin bedeli ağır oldu.” Dedi

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.