Anasayfa » Güncel » SELDEN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA DUYURUDUR….

SELDEN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA DUYURUDUR….

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediye Başkanlığı selden zarar gören vatandaşların zararlarının giderilmesi için, yapmaları gerekenler konusunda açıklama geldi.

“Dün akşam saatlerinde ilçemizde yaşanan sel felaketi sebebi ile ilçe merkezimiz ve mahallelerimizde 200’e yakın ev ve işyeri, 33 adet araç selden zarar görmüştür. Ayrıca 1 vatandaşımızın evini temizlerken ayağı kırılmış ve tedavi altına alınmıştır. Mevsim normallerinde Bodrum’a metrekare başına 10Kg yağmur yağarken, dün akşam metrekareye 231Kg. Yağmur yağmıştır.”

 Kaymakam Dr. Gödekmerdan’dan Geçmiş Olsun Mesajı

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan Bodrum’da yaşanan sel felaketi sebebi ile ilgili vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dr. Gödekmerdan yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi:

“Dün akşam saatlerinde aşırı yağıştan dolayı ilçemizde sel felaketi meydana gelmiştir. Olayda can kaybının yaşanmaması bizleri sevindirmiştir. Tüm vatandaşlarımızın mağduriyeti bizleri derinden üzmüştür. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletir bir daha böyle felaketleri yaşamamayı temenni ederim”.

Vatandaşlarımızın zararlarının giderilmesi için, aşağıda bulunan dilekçe örneği, kimlik fotokopisi ve olay yeri fotoğrafları ile Bodrum Kaymakamlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

KAYMAKAMLIK MAKAMINA /BODRUM

22.09.2015 tarihinde Muğla İli, Bodrum İlçesinde aşırı yağış nedeniyle sel afeti meydana gelmiştir. Meydana gelen sel afetinde ev eşyalarım/ işyeri eşyalarım zarar görmüştür.

Gerekli incelemenin yapılmasını arz ederim.

ADRES:                              Adı Soyadı:      İmza      Telefon No:

BODRUM BELEDİYESİ AÇIKLAMASI

Yağmurun şiddetlendiği andan itibaren çalışmaları takip eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrumumuz’a büyük geçmiş olsun. Yaşanan afet nedeniyle birçok esnafımız ve vatandaşımız zarar gördü. Ekiplerimiz yaraların sarılması için var gücüyle çalışıyor. Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız hasar tespiti için ekiplerini kurdu. Büyükşehir Belediyemiz ekipleriyle bölgemizde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların bayram öncesinde tamamlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için tüm ekiplerimiz çalışıyor.” dedi.

Öte yandan yağış nedeniyle ev ve işyerleri hasar gören vatandaşlarımızın hasar tespiti için Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bodrum Şubesine, araçları hasar gören vatandaşlarımızın ise Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.