Anasayfa » Çevre » ŞEZLONG VE HALKA AİT ALANLARA GASP İDDİALARI SÜRÜYOR!!! BU KEZ ORTAKENT…

ŞEZLONG VE HALKA AİT ALANLARA GASP İDDİALARI SÜRÜYOR!!! BU KEZ ORTAKENT…

Ortakent’te genişliği 10 metre olan boş alanda, önce Bodrum Belediyesi şezlongları yer aldı. Ama ardından, Dolunay Sitesi kendi şezlong ve şemsiyelerini ve de tabelasını dikti.
Yasalarla tesbit edilmiş ve açılan tüm davalar da “kamuya ait alanlardan herkes faydalanabilir” şeklinde sonuçlanmış olmasına  rağmen; sitelerin boş alanları- iskeleleri  kendi özel mülkleri gibi kullanma çabaları bitmek bilmiyor.
Son olay da Ortakent Sahili’nde Akça Otel ile Florida Otel arasında genişliği 10 metre kadar olan  boşluğun kullanım hakkında yaşanıyor. Sürekli aynı yerden denize giren vatandaşların, tarafımıza ifade ettikleri üzere, gelişmler şöyle gelişiyor: ” Biz her zaman buradan  denize girebilirken, artık Dolunay Sitesi sakinleri bizi sokmamaya başladılar. İlk başlarda bu sahilde Bodrum Belediyesi şezlonglarını görmüştük. Ancak, yine site sakinleri bu şezlongların kendilerine  belediye tarafından verildiğini, hibe edildiğini  ifade ettiler. Hatta zabıtadan bir görevli de bu söylemi sözlü olarak doğruladı. Bizim ısrarımız üzerine, belediyenin şezlongları yine siteye ait bir araçla oradan kaldırıldı. Bir kısmı boyandı ve saire. Sonuç olarak, o alana Dolunay sabit şemsiyeler dikti, şezlong ve minderlerini koydu ve bir de alenen bunların kendilerine ait olduğuna dair tabelalarını diktiler. Ve bizler de artık artık işgal edilmiş kamuya ait bu alandan denize giremez olduk. Pazartesi günü kaymakamlık, savcılık ve Bimer’e başvurarak hakkımız arayacak ve bu siteden şikayetçi olacağız”
dolunay sitesi.jpg2.jpg3.jpg4dolunay sitesidolunay sitesi.jpg2
Paylaş

2 yorum

  1. Evet bu yazılanların tümüyle doğrudur hemen hemen 1 aydır yemediğimiz hakaret kalmadı ı belediyenin şezlonglarından havlularımız özel eşyalarımız atıldı misafirlerimi şezlonglardan kovdular dolunay tamamen işgal etmiştir.

  2. YILLARDIR HUZUR İÇİNDE DENİZE GİRDİĞİMİZ KÜÇÜK ALANA SÖZDE EL KOYAN DOLUNAY SİTESİ SAKİNLERİ HUZURUMUZU BOZMAKTA… BİZİ O ALANA SOKMAMAYA ÇALIŞMAKTA…. KIYAFETLERİMİZE KARIŞMAKTA… VE BUGÜN BİR GÖREVLİ GETİRMEK SURETİYLE GİRİŞLERİ ENGELLEMEYE ÇALIŞMIŞTIR… 40 YILDIR BU SAHİLDE YAŞAYAN BİRİR OLARAK BU REZALETE İZİN VERİLMEMESİNİ DİLERİM…..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.