Anasayfa » Güncel » SIĞINMACILARA DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

SIĞINMACILARA DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Bodrum’a gelen Suriyeli sığınmacılar için, Bodrum Kent Konseyi Sığınmacılar Destek Patformu oluşturuldu. Platform sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden takip edilebileceği gibi, açıklamada da yer alan ilgili depolara da ulaşılabilir. 

 

Platform’un açıklaması

Sevgili dostlar;
Bu platform Bodrum’a gelen sığınmacılara destek oluşturmak ,bilgi paylaşımı ,desteğin koordinasyonu için bir araya gelmiş gönüllü kişi ve kuruluşların platformudur. Platform her gönüllüye açıktır.Sayfada sadece sığınmacılara destekle ilgili paylaşımlar yapılabilir.
Aşağıda adres ve iletişim bilgilerini ilettiğimiz depolarda destekleri topluyoruz. Getirme imkanınızın yoksa bizler uygun yerlerden almaya çalışacağız. Depoları saat 10-17 arasında açık bulundurmaya çalışacağız. Yine de iletişim kurarsanız iyi olur.
Bodrum Depo ; Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ( BKD) Turgutreis Cd.112/1 Mausoleion Müzesi karşısı ( Mavi kapılı köşk ) İletişim : Gültaze 05056875547 Yaşare 05069415566
Turgutreis Depo : Turgutreis cami altı.Eski Muhtarlık Binası İletişim : Bülent Şen 05327403964 Hülya Nergiz Karatoprak 05336298594
Lütfen destek paketlerinizi
1) GİYSİ ; kadın / erkek /çocuk olarak
2)ÇOCUK BEZİ VE KADIN PETİ VE TEMİZLİK MLZ
3) YİYECEK
olarak ayrı oluşturunuz.
Destekler dağıtılırken sığınmacıların taleplerine istinaden ihtiyaç listeleri güncellenecektir. Bizim ricamız bu sayfada hergün yayınlayacağımız ihtiyaç listesine göre yardımlarınızı belirlemenizdir.
Bodrum pazaryerinde semt pazarının olduğu Salı ve Cuma günleri dışında her sabah saat 09 -11 arasında destekler dağıtılacaktır.
Gönüllü arkadaşlarımıza ihtiyacımız var ; ( Lütfen iletişim numaralarını arayınız )
– Depolarda bulunan eşyanın tasnifi için gönüllüler
– Depolardan dağıtım noktalarına desteklerin sevk edilmesi için araçlı gönüllüler
– Destek dağıtım noktaları gönüllüleri
Bodrum’da gönüllü çalışan diğer destek noktası :
carepackagesforsyrianrefugees.com
Destek toplama noktası : Ortakent Lena Erdil Windsurf Merkezi Müskebi Caddesi 194/A Sokak, Scala Fink Beach İçi Ortakent-Yahşi, Bodrum /Muğla

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.