Anasayfa » Güncel » “SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ” BODRUM’DAN GENÇ MUHABİRE

“SİMAVİ GAZETECİLİK ÖDÜLÜ” BODRUM’DAN GENÇ MUHABİRE

Dünyayı sarsan “Aylan Kurdi Bebek” fotoğraflarıyla Sedat Simavi ‘Gazetecilik’ ödülünü kazanan DHA Bodrum Muhabiri Nilüfer Demir; ödülünü TGC’nin önceki başkanı, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve yazarı Orhan Erinç’in elinden aldı.

Nilüfer Demir, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Bu fotoğraf bu kadar ses getirebildiyse, arkamdaki kurumumun desteği sayesinde olmuştur. Bu ekip işiydi. Oraya gidip çekmenin dışında, yayına kadar olan süreçte büyük bir ekipti. Doğan grubu, DHA’ya, bu desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizlere de ödül için çok teşekkür ediyorum” dedi.

The Marmara Taksim Oteli’nde gerçekleştirilen törene, TGC Başkanı Turgay Olcayto, Genel Sekreter Sibel Güneş, Gazeteciler Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı Selami Turgut Genç, DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci, Gazeteciler Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı Sekreteri Engin Köklüçınar, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Uğur Güç, TGS İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı ve yazarı Doğan Hızlan, Basın İlan Kurumu İstanbul Şube Müdürü Mehmet Köşker, Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteciler Halit Kıvanç, Ergin Konuksever, Emre Kongar, Namık Koçak, Sedat Simavi ailesinden Belma Simavi, TGC üyeleri ve Seçici Kurul üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.