Anasayfa » Kültür - Sanat » “SIRADA BODRUM’DA YAŞAYAN USTALARIN SERGİSİ OLABİLİR”

“SIRADA BODRUM’DA YAŞAYAN USTALARIN SERGİSİ OLABİLİR”

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açılan “Selection Bodrum Sergisi” Bodrumlular’ı 53 ülke sanatçısının eserleri ile buluşturdu.
Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde “Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi”nin  “Selection Bodrum Sergisi” açıldı. Aralarında Devlet Sanatçısı ve Sanat Eğitimcisi Ressam Prof. Dr. Devrim Erbil, Sanat Tarihi Yazarı Prof. Dr. Kıymet Giray, Bodrum Güzel Sanatlar Akedimisi Dekanı Erol Turgut’un da olduğu sanat danışma kurulu tarafından belirlenen sergilerle ilgili, Bodrum Belediyesi adına görevlendirilen Dilara İnce’nin sorularımıza verdiği yanıtlar şöyleydi.: “Bu sergi 15 Ocak’ta sonlanıyor. Sonrası için henüz bir takvim yok. Burada düzenlenecek sergilerin üst düzey olmasına, binanın bağışçısı Sayın Şevket Sabancı da çok önemsiyor ve öyle olmasını istiyor. Hedefimizde Bodrum’da yaşamakta olan usta sanatçıların eserlerinde oluşan bir sergi açmak da var. Ancak henüz kesinleşmedi. Gençlere, üniversite öğrencilerine  yönelik olarak da çalışmalarımız olacak. Zaten danışma kurulumuzda Dekan Erol Turgut’ta var. ” 
“İYİ KADIN, KÖTÜ KADIN”
sergi2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6
Sergide dikkat çeken eserlerden bazıları kadınlarla ilgili idi . Rus sanatçı Vladimir Fomichev’in “İyi KAdın, “Kötü Kadın”, Tomur Atagök’ün “Kadınları yine kadın korur” ve  Alman Sanatçı Devin Miles’in “Paris”  adlı eserleri dikkat çeken eserlerdi. Devrim Erbil’in “Bayrak Ata, Bedri Baykam’ın Che Guevera tablosu da eserlerin arasında öne çıkanlardan bazıları idi.
sergi2sergisergi2-jpg3-jpg4-jpg5
93 sanatçı ve eserlerini sanatseverlerle buluşturan sergiye; Bodrum Belediye Meclis Üyeleri Funda Akçalı ve Osman Küçükyüzbaşı yanı sıra Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin, Küratör Denizhan Özer, koloninin CEO’su Hakan Körpi, danışma kurulu üyeleri ile sanatçılar ve sanatseverler katıldı.
Türkiye, Rusya, Makedonya, Hindistan, Ukrayna, Sırbistan gibi çeşitli ülkelerden 93 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen sergide sanat yapıtlarını dikkatle inceleyen sanatseverler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla karşılandı. Bayraklar eşliğinde ise 10. Yıl Marşı hep bir ağızdan coşkuyla seslendirildi.

15 Ocak 2017 tarihine kadar sürecek olan “Selection Bodrum” sergisi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşmaya devam edecek. Genç kuşak, orta kuşak ve usta sanatçıların eserlerinden oluşan sergi, her gün 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.