Anasayfa » Politika » “SİYASİ İDEOLOJİMİZİN YENİLENMEYE İHTİYACI YOK”

“SİYASİ İDEOLOJİMİZİN YENİLENMEYE İHTİYACI YOK”

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’na adaylığını koyan en genç aday Emre Köroğlu (40)  “Ne partimizin siyasi ideolojisinin, ne partimizin ilkelerinin, ne de Atatürk’ün devrimci ilkelerinin yenilenmeye ihtiyacı vardır. Yenilenme ve değişim ideoloji ve ilkelerimizi hayata geçiremeyen il ve ilçe yönetimlerinde olmalıdır. ” dedi. 

29 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan CHP İlçe Kongresi’nde ilçe başkanlığı için aday olan Recai Seymen, Cesur Öncel’in ardından, 1975 doğumlu Emre Köroğlu da yaptığı basın açıklaması ile adaylığını açıkladı. Köroğlu’nun ağırlıklı olarak vurguladığı tema, değişimin kadrolarla olacağı idi. Köroğlu “ Bodrum CHP örgütünde bu günün olumsuz sonuçlarına dair ne varsa, geçmişin yanlış kararları olduğunu bildiğimiz için yenilenme ve değişim sloganı ile yola çıkıyoruz. Ne partimizin siyasi ideolojisinin, ne partimizin ilkelerinin, ne de Atatürk’ün devrimci ilkelerinin yenilenmeye ihtiyacı vardır. Yenilenme ve değişim ideoloji ve ilkelerimizi hayata geçiremeyen il ve ilçe yönetimlerinde olmalıdır. Ben ve arkadaşları kısaca yenilenme ve değişim diyoruz. Ülkemin kurucusu ve bir demokrasi okulu olan partimin her kongre sonrası, daha da güçlendiğini bilerek, sonuçta kazananın partim olacağına inancım tamdır. ” dedi. 

Konuşmasına basın emekçilerine hoş geldiniz diyerek başlayan Köroğlu, katılımcılara da “Atatürk ilkelerinin ve sosyal adaletin yılmaz savunucuları, parti üyelerim, yoldaşlarım hoş geldiniz. Balıkçısının selamıyla, Bodrum ve ülkeme merhaba.” şeklinde hoş geldiniz dedi. Köroğlu’nun konuşmasından pasajlar şöyle:

emre_koroglu_aday_aciklamasi_4“RAKI MASALARINDAN, PROJE MASALARINA”

“Yerelde iktidar olmak bize yetmediği için, partimizi ulusalda da iktidar olmasını istediğimiz için yola çıkıyoruz. Karanlıktan bıkmış olanların, artık umuda bir mum olup yanabilmeleri için yola çıkıyoruz. CHP’de siyasetin rakı masalarından, proje masalarına taşınabilmesi için, birbirimizle değil, kavganın faşist iktidar ile olduğuna inandığımız için yola çıkıyoruz. Yenilenmenin gençliği dinamizmi ile olacağına, gelişimin ise vefakar partililerimizin tecrübesi olmadan, olamayacağına inandığımız için yola çıkıyoruz. Partimize ve onun kurucusu Atatürk’ün güvendiği gibi gençlik kollarımıza güveniyor ve onlara muhtaç olduğumuzu bildiğimiz için yola çıkıyoruz. Kadınlarımızın yaratan ve doğuran ve her konuda aslında erkeklerden daha güçlü olduklarını ve onların bu gücüne muhtaç olduğumuz bildiğimiz yola çıkıyoruz.  Bodrum’da yaşayan yerlisi, yabancısı, 72 ayrı millete bir nazarla bakan bir anlayışa inandığımız için geliyoruz.”

 

 

 

 

emre_koroglu_aday_aciklamasi_1-300x192“SİYASİ İDEOLOJİMİZİN DE, İLKELERİMİZİN DE YENİLENMEYE İHTİYACI YOK”

Köroğlu konuşmasının son bölümünde ise kadrosunun yenilenme ve değişimin kadrosu olduğunu ifade ederek “Yenilenme ve değişimin kadrosu tecrübeli ve dinamik bir kadrodur” dedi. Köroğlu konuşmasını şu sözler ile tamamladı; “Bizim kadromuz ben değil, başarının öncesinde de, sonrasında da biz diyen bir kadrodur. Bodrum CHP örgütünde bu günün olumsuz sonuçlarına dair ne varsa, geçmişin yanlış kararları olduğunu bildiğimiz için yenilenme ve değişim sloganı ile yola çıkıyoruz. Ne partimizin siyasi ideolojisinin, ne partimizin ilkelerinin, ne de Atatürk’ün devrimci ilkelerinin yenilenmeye ihtiyacı vardır. Yenilenme ve değişim ideoloji ve ilkelerimizi hayata geçiremeyen il ve ilçe yönetimlerinde olmalıdır. Ben ve arkadaşları kısaca yenilenme ve değişim diyoruz. Ülkemin kurucusu ve bir demokrasi okulu olan partimin her kongre sonrası, daha da güçlendiğini bilerek, sonuçta kazananın partim olacağına inancım tamdır. Tüm aday arkadaşlarıma da başarılar dilerim.” dedi. 

EMRE KÖROĞLU KİMDİR?

Anne ve babası Artvin Hopalı olan Emre Köroğlu 1975 de İstanbul’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Konuştuğu diller: İngilizce, Almanca.
1999 yılından bu yana merkezi Bodrum’da olan ve bir dünya firması haline gelen Gastro Endüstriyel Mutfak aile firmasının yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. Şirketi klasik üretim anlayışından çıkarıp, günümüz modern imalat tekniği olan CAD/CAM/CAE sistemine çevirmiştir.

İcat etmiş olduğu makinalar, aldığı patentler ve geliştirmiş olduğu sistemler nedeniyle özel ve devlet kademelerinden Çevre Özel Ödülü, Yılın Girişimci İşadamı Ödülü, AR-GE ve İnnovasyon ödülleri alan KÖROĞLU’nun, devam eden sosyal ve toplumsal gelişim modelleri üzerine projeleri bulunmaktadır.

Halen CHP Bodrum Bilişim Sorumluluğu, Bodrum Kent Konseyi Yürütme Erki, BESİAD Bşk.Yrd gibi çeşitli kurumlarda yöneticilik yapmaktadır.

2003 yılında Bodrum/Mumcular doğumlu Şükran Şenyüz ile hayatını birleştiren Köroğlu Doğa Naz ve Fikret Alp adında iki çocuk babasıdır.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.