Anasayfa » Çevre » SON DAKİKA!!! BESA Davası’nda Mahkeme Çetili Burnu için “Dolguları, İşgalleri Kaldır” dedi.

SON DAKİKA!!! BESA Davası’nda Mahkeme Çetili Burnu için “Dolguları, İşgalleri Kaldır” dedi.

BESA İnşaat A.Ş. aleyhine açılan Men’i Müdahale ve Kal davası’nda İstinaf yolu açık olmak üzere 16.12.2021 tarihli duruşmada karar çıktı.

Besa İnşaat’ın Gündoğan Çetili Burnu’nda hukuksuz olarak denizi doldurması üzerine , sivil toplum kuruluşlarının yıllardır inatla sürdürdükleri hukuksal mücadelede sona gelindi. Gündoğan Peynir Çiçeği Derneği’nin geçmiş dönem başkanı olan Sema Höçek konu ile ilgili olarak yazılı olarak şu açıklamayı yaptı:

“Hazine’nin açtığı, Bodrum Denizciler Derneği, Peynir Çiçeği Derneği, Muğla Barosu ve Haluk Ortaç’ın fer’i müdahil olduğu davada Dolgu Alanın, kıyı işgallerinin vb. Bilirkişi Raporu ile tespit edildiği ve bu işgallerin kaldırılmasına dair Bodrum 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından İstinaf Yolu açık olmak üzere karar verildi.

Öncelikle; fedakarca davayı takip edip, maalesef her duruşmada yanıltıcı belge sunan davalı tarafın yanlışlarını belgelerle sabırla mahkemeye sunan, son duruşmada saat: 15.30 dan saat:  19.00’a kadar bekleyen ve sevindirici kararı bizlerle paylaşan bizleri temsil eden avukatımız Sayın Aydoğan Erel ve Muğla Barosu temsilcisi Av. İzzet Avni Kayahanlı’ya gönülden teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

“Adalet  ayağı topal biri gibi ağır aksak yürür, ama mutlaka gideceği yere varır” demiş bir düşünür.

Bir diğeri de “ Adaletin tecelli edeceğine dair ümitsizliğe düşebilirsin ama asla hakkını aramaktan vazgeçemezsin. Affedilemez olan budur” demiş .

Vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz..

Yeni işgallerin ve nasıl görmezden gelindiğinin de farkındayız.

Takipçisiyiz..

Saygı ile duyururuz.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.