Anasayfa » Politika » SON DAKİKA’DA…KOCADON BELGELERLE BÜYÜKŞEHİR’İN YAPMADIĞINI İDDİA ETTİĞİ PROJELERİ AÇIKLADI

SON DAKİKA’DA…KOCADON BELGELERLE BÜYÜKŞEHİR’İN YAPMADIĞINI İDDİA ETTİĞİ PROJELERİ AÇIKLADI

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon Bodrum’da yaptığı basın toplantısında, belgeleri ile hakkında yapılan “çok yatırım yapacaktık, Kocadon yaptırtmadı” iddialarına yanıt verdi. 

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, son 5 yılda Muğla Büyükşehir ile yaşanan süreci değerlendirdiği basın toplantısında belgelerle konuştu.

Kocadon, isim vermeyerek “Denizli’den gelen bir milletvekili bir hanımefendi, atıp tuttu. Seçimi kaybedeceklerini anlayınca ‘çok yatırım yapacaktık, Kocadon engelledi’ demeye başladılar. Otopark, katı atık ve arıtma tesisleri için yaptığımız çalışmalar belgeleri ile elimizdedir. 2014 yılında Belediyeler Birliği olarak hazırladığımız  katı atık projesine kredi çıkardık. Çevre Şehir Bakanlığı onayı ile gerçekleşen projeyi , 2014’de Büyükşehir yasası çıkınca, ben de Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Osman Abime götürdüm. ‘Yok, benim birliğim yapar’dedi. Ve uyarı yazısı gelmesine rağmen, süreci kaçırdı ve krediyi kaybetti. Ben mi engelledim şimdi? Otogar için de projem hazırdı, sponsor da bulmuştum ama uygulamadı, şimdi büyük paralarla ve kamulaştırmayla yapıyor. Tam 5 yıl gecikme ve daha fazla maliyetle. Arıtma tesisleri için ise, elimizdeki belgeye bakın. 2014’de Turgutreis için müracaat ettiler, tapuyu verdik. Bunun neresi engelleme? Gündoğan için 2016’da müracaat ettiler, 2017’de tapu devrini yaptık. Ve diğerleri de öyle Mobil Katı Atık devrini de yaptık. Daha yapabileceğim başka bir şey yoktu ki. Ama onlar hangisini yaptılar, hayata geçirdiler? Milletvekili hanımefendi önce öğrensin, sonra anlatsın. Bugüne kadar bekledim, belki birisi işin aslını sorar diye. ama sormadılar, ben de şimdi açıklıyorum. Kibirlen, koltuklan başkan olunmuyor. ”


şırnak escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.