Anasayfa » Kültür - Sanat » SON KONSER PAZAR GÜNÜ, HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

SON KONSER PAZAR GÜNÜ, HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Bodrum Belediyesi’nin, Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ve Baki Bilgili organizasyonu ile gerçekleştirdiği  “Bodrum Avusturya Günleri” konserlerinin sonuncusu, 20 Mart Pazar akşamı,  Herodot Kültür Merkezi Konser Salonu’nda (Konacık)    saat 20.00’de. 

unnamedBodrum Belediyesi tarafından yeni hizmete açılan Herodot Kültür Merkezi Konser Salonu bu kez   “Bodrum Avusturya Günleri”  kapsamında “DUO FRUHSTUCK” konseri ile sanatseverlere kapısını açıyor. Konser halka açık ve ücretsiz.

ÇELLİST-SOPHİE ABRAHAM

Hollanda’da 1986 yılında doğdu. 15 yaşından beri Avusturyada yaşıyor. 19 yaşında Rudolf Leopold ile birlikte Graz’da Sanat üniversitesinde çalıştı. Şu anda Reinjard Latzko ile Viyana Müzik Üniversitesinde devam ediyor. Bunun yanında Theather in der Josefstadt ve Dshungel Wien gibi tiyatrolarda performansları oldu. Angela Tröndel ile birlikte Little band from Gingerand’ı (Klasik müzikten uzak bir topluluk) kurdu. Beste, doğaçlama, vokal ve elektronik kayıt ve çellist olarak grupta yer alıyor. Time out Time albümleri 2012 yılında Ö1 Pasticcio ödülünü aldı. Mayıs 2014’te  Sir Prise adı altında ‘Little Band from Gingerland’ 2. albümünü yayınladı.
Artistik ilhamını  Martin Hornstein, Johannes Meissl, Chia Chou, Claus-Christian Schuster, Sophie Hunger, Wallis Bird, Linea Olsson ve Jennie Abrahamson gibi müzisyenlere borçlu. Sophie Abraham kendini Trio Frühstück’ün klasik repertuarına ve buna ilaveten Viyana Senfoni Orkestrası gibi farklı orkestralara adıyor.
PİYANİST- CLARA FRÜHSTÜCK
1982 doğumlu. 3 yaşında piyano tutkusunu keşfetti. Viola Karal, James McChesney, Johannes Kutrowatz, Markus Schirmer, Paul Badura-Skoda, Rudolf Kehrer ve Matti Raekallio artistik olarak ona eşlik ediyor. Viyana Müzik Üniversitesindeki eğitimi ve Graz’da sanat Üniversitsindeki eğitimi Henri Sifridsson ile Hanns Eisler Academy of Music doktora eğitim ile devam eti. Clara Frühstück bir çok ödülün sahibi. Solist ve Orkestrada solist olarak Avusturya ve yurtdışında bir çok konserlerde, the Styriarte Graz’da, the Liszt Festival Raiding’de ve Liszt Marathon’nun da, bulundu.
Oda müzisyeni olarak, trio’nun yanı sıra, diğer topluluklar da kuruyor ve bestekar olarak ve diğer ilgilieri ile farklı konser programların ve diğer bestekarlarla işbirliği yapıyor. İlk single CD’si Die Betrachtung des Sterns 2006’da piyasaya çıktı. Bach’tan Modern çalışmalar içeriyor. 2011’de Liszt, Beethoven, Ravel ve Beat Furrer’in eserlerini içeren DVD ile devam etti. 2013’te Halt es fest das Leben adı altında Agnes Palmisano ile CD kayıdı yaptı.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.