Anasayfa » Spor » SPOR KURULU OLUŞUMUNA VAR MISINIZ?

SPOR KURULU OLUŞUMUNA VAR MISINIZ?

Bodrum Kent Konseyi Spor Meclisi yenilerek, Bodrum’da çeşitli spor dallarına ilişkin yol haritası çıkarıyor.

Spor Meclisi Yürütme Kurulu Mart Ayı Olağan toplantısını gerçekleştirdi. Kent Konseyi Ofisinde yapılan toplantıya Murat Arıkan, Esra Güven, Cem İpçi, Sayim Keskin, Gökhan Ceyhan ve Abdulkadir Sevindik katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Bodrum’un Spor Politikalarının oluşması ve hayata geçmesine hizmet edecek olan çalışmaların planlanması ve süreçlerin belirlenmesi konuları görüşüldü. İlk yapacağımız iş Spor Kurulu’nu oluşturmak diyen Spor Meclisi Temsilcisi Murat Arıkan “Çalışma Grupları bizim için çok önemli. Spor Politikalarının başarı sonuçlar getirmesi tüm ayaklarının yani faal halde olan tüm branşların katkısı ve katılımıyla mümkün olur. Bu konuda ilgili her şahıs ve kurumdan destek bekliyoruz” dedi.

Toplantı gündemini oluşturan 4 madde görüşülerek aşağıdaki kararlar alındı;

  1. Yürütme Kurulu toplantılarına, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü ve Bodrum Belediyesi Spor Birim Müdürü’nün davet çıkarılmasına, Yürütme Kurulu yedek üyelerinin de toplantılara çağrılması oy birliği ile kabul edildi.
  2. Spor Kurulu’nun oluşmasına taban sağlayacak olan Çalışma Grupları’nın kurulması için Yürütme Kurulunda görev paylaşımı yapıldı. Paylaşım aşağıdaki şekilde oluştu. Ayrıca iletişim kurulması halinde diğer branşlar ve ilgili konularla Çalışma Grupları oluşturmak için yeni paylaşımların yapılması oy birliği ile kabul edildi.

 

  1. Yürütme Kurulu üyeleri Spor Politikalarını oluşturmak için iletişimi önceden kurularak, Nisan Ayı içerisinde İlçe ve İl Merkezinde kamu-kurum-kuruluşları, ilgili STK’lar, özel sektör yetkililerinin ziyaret edilmesini oy birliği ile kabul edildi.
  2. Nisan 2016 toplantısında değerlendirilmek üzere, Yürütme Kurulu üyeleri Kısa, Orta ve Uzun Vade planlara taban sağlayacak çalışmaları yapma konusunda görüş birliğine vardı.

GÖREV DAĞILIMI

Murat Arıkan: Atletizm, Okul Sporları,

Esra Güven: Yelken Cimnastik,

Cem İpçi: Voleybol, Basketbol, Yüzme,

Sayim keskin: Futbol, Masa Tenisi,

Gökhan Ceyhan: Hentbol, Okul Sporları

Abdulkadir Sevindik: Tenis, Fitness, Motor Sporları, Bocce Bowling ve Dart

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.