Anasayfa » Güncel » “SUYA ZAM” NEDENİ İLE, MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E DAVA AÇTILAR

“SUYA ZAM” NEDENİ İLE, MUĞLA BÜYÜKŞEHİR’E DAVA AÇTILAR

Muğla’da son günlerde yaşanan “su fiyatı” tartışmalarıyla ilgili AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, zam oranlarını yargıya taşıdı.

Muğla Adliyesi önünde gazetecilere açıklama yapan Mete, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’nin su fiyatlarına yaptığı yüzde 33 oranındaki zammı yüksek bulduğu ve birçok kesimin zamdan etkilendiğini belirterek, ferdi olarak kararın iptali için yargıya başvurduğunu söyledi.

Turizm sezonunun istenilen düzeyde gitmemesi nedeniyle devletin ve hükümetin birçok teşvik ve uygulamalarıyla destek verdiğine işaret eden Mete, “Büyükşehir Belediyesinin ise herhangi bir teşvik yapmadığı gibi bir de su zammı gerçekleştirmesi turizmcileri mağdur ediyor. Su zammı bölgede rekor fiyatlara ulaşmıştır. Özellikle büyük tesislerde elektrik fiyatlarına yakın su faturaları gelmekte. Bu da bölgede yaşayan insanlarımızı ciddi bir sıkıntıya sokmuştur.” diye konuştu.

Maliyetlerde belli bir artış olmamasına rağmen, su fiyatlarının sürekli artmasının kabullenemez bir seviyeye gelmesi sonucu bu yola başvurduğunu anlatan Mete, şöyle konuştu:

“Bu yola başvurmadan önce karşılıklı görüşmeyle hem Otelciler Birliği olarak hem de vatandaşlar olarak birçok yol denenmiştir. Biz de sonuç olarak hukuki yola başvurmak zorunda kaldık. Bir Belediye Meclisi’nin toplanarak, keyfi kararlar alarak vatandaşların ekonomik durumunu dikkate almaksızın bu zammı yapması kabullenemez. İnşallah adalet yerini bulur ve vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verecek bir karar çıkar.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.