Anasayfa » Politika » TANER USLU “ORTAK AKILA SONUNA KADAR SAYGILI OLACAĞIM”

TANER USLU “ORTAK AKILA SONUNA KADAR SAYGILI OLACAĞIM”

Bodrum Belediye Başkan Vekili ve CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına aday adaylığını koyan Taner Uslu, basın görevlileri ile kahvaltıda bir araya gelerek, “ortak akıl”la yönetmeyi hedeflediği Bodrum’un sorunlarını, beklentileri öncelikle basından dinlemek istediğini ifade etti.

Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Taner Uslu’nun ağırlıklı olarak, basın görevlilerinin sorularına verdiği cevaplardan satır başları  şöyle:

. Büyükşehir olduktan sonra kenti siyasiler değil, bürokratlar yönetiyor. Kentimizi sadece bürokratlarla değil, STK’lar, dernekler, odalar, kadınlar, gençler, bürokrasi ve siyasetle, yani ortak akılla yönetirsek ortada sorun kalmaz.

. Altyapıyı Büyükşehir ile beraber çözmemiz lazım. Ana yatırımcı Büyükşehir Belediyesi. Bizlerle beraber hareket etmelerini bekliyoruz biz.

. Bodrum’da planlamaları yaparken çok fazla yetki alanı var. Doğal, arkeolojik SİT’ler, turizm bölgeleri var, farklı kurumların yetki alanlarındaki bölgeler var. Birlikte hareket etmek gerekiyor. 

. Bodrum’da tramvay hayallerimizde hep oldu.  Ama tek başımıza yapabileceğimiz bir şey değil. Büyükşehir belediyemizle çözülebilir. O zaman şehrin biraz havası da değişir.

“Söyleyecek sözümüz, yönetecek gücümüz var diyerek yola çıktık.” diyen Taner Uslu, “Bodrum’u geleceğe taşımamız gerekiyor. Bunu yaparken kenti yaşayan insanları mutlu ederek ve ekonomik olarak rahata kavuşturarak sorunlarını çözmemiz gerekiyor. Bizim vaadimiz, Bodrum’un marka değerini yükselterek, yaşayan bir kent yaratmak ve Bodrum’da yaşayan insanları mutlu etmek” ifadelerini kullandı.

 

Bodrum Halkımıza Taahhüdümdür

Bodrum’un asırlara dayanan kültürel ve tarihsel zenginliğini, farklı kültürlere sunduğu huzur ve özgürlük ortamını ve Tanrı’nın ona bahşettiği doğal ayrıcalıklarını sürdürebilmek ve bu farklılığı günümüz özgün ve çağdaş değerleri ile buluşturarak, Kültür, Tarih, Doğa, Turizm ve Kentsel Refah odaklı bir gelişme ekseni ile daha katılımcı, adil ve üretken bir belediyeciliği benimsiyor ve bunu gerçekleştirebilmek için aşağıdaki ilkeleri yönetim anlayışımın esasları olarak takdirlerinize sunuyorum.
Siyaset ve onun getirdiği makamlar, halkımızla birlikte daha güzel bir yaşamı kurabilmek adına sadece birer araç olmaktan ibarettir.
Bu amaçla;
 Atatürk ilkeleri ve Devrimleri yolumu aydınlatan ışık olacaktır.
 Cumhuriyetimizin kurucu felsefesinin mimarı Cumhuriyet Halk Partisinin, Sosyal Belediyecilik anlayışını yerel alanın her kademesinde hayata geçireceğim.
 Yerel Değerlerimizin öne çıkarılması,
 Kültürel Ve Tarihi Dokumuzun korunması,
 Doğa Ve Çevre Dostu, hayatı paylaştığımız tüm canlılara saygı ve sevgi dolu,
 Yaşanabilir, Yaşatabilir Anlayışla hizmet etmek her şeyin önünde ve üstünde olacaktır.
 Eşit Yurttaşlık İlkesine bağlı kalarak, toplumumuzun her kesimine ulaşan, her kesimini kucaklayan adaletli ve kaliteli bir hizmet içinde olmak en temel vazifem olacaktır.
 Hesap Verebilirlik, halkımızla aramızdaki güven ilişkisidir. Saydam bir yönetim şeklini hayata geçirerek belediyemizi denetlenebilir, hesap verebilir bir anlayışla yöneteceğim.
 Yerel Demokrasi özelinde, aldığımız kararların bugünü olduğu kadar geleceğimizi de etkileyeceği bilinciyle, ayrımcılık yapmadan, tüm halkımızın ve toplumumuzun dinamikleri; sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri, odalar, kent konseyi ve yurttaş inisiyatiflerinin de bu kararların alınmasına ve uygulanmasına doğrudan katılımlarını sağlamak için her türlü zemini oluşturacak ve ortak akla sonuna kadar saygılı olacağım.
 Akıl ve Bilim ekseninde; halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda hedef ve amaç odaklı,
çağdaş sürdürülebilir projelerle, kentimizin bugünü ve geleceğini en iyi şekilde
planlayarak, toplumun huzur ve refahına hizmet etmek için gerekli her şeyi
yapacağımın sözünü veriyorum…

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.