Anasayfa » Ekonomi » TANITIM SEMİNERLERİ, KUZEY AMERİKA’DAN SONRA BODRUM’DA DA OLACAK

TANITIM SEMİNERLERİ, KUZEY AMERİKA’DAN SONRA BODRUM’DA DA OLACAK

Türkiye, lüks seyahat endüstrisi birliği Virtuoso ile yapılan tanıtım programı çerçevesinde, Kuzey Amerika’da belli destinasyonların tanıtımını içeren internet seminerleri (webinar) düzenliyor.  Virtuoso’nun Kuzey Amerika pazarında gerçekleştirilen internet seminerlerinin, 2016 yılının şubat ve mart aylarında, sırasıyla, ‘İzmir-Alaçatı’ ve ‘Bodrum-Marmaris’ olarak devam etmesi planlanıyor.
Türkiye, dünyanın önde gelen lüks seyahat endüstrisi birliklerinden biri olan ve dünya lüks seyahat acenteleri pazarının yaklaşık yüzde 80’nin üye olduğu Virtuoso sistemine ‘preferred alliance’ (tercih öncelikli üye) olarak temmuz ayında dahil oldu.

Virtuoso yetkilileriyle yapılan 2015 Türkiye Tanıtım Programı çerçevesinde 2015 yılı sonu ve 2016 yılı başında yapılması planlanan dört destinasyon internet seminerlerinden ilki olan ‘İstanbul’ konulu webinar 28 Ekim tarihinde Kuzey Amerika bölgesinde yerleşik 133 seyahat acentesi yetkilisinin katılımıyla gerçekleşti. Serinin ‘Kapadokya’ konulu ikinci webinarı ise  87 seyahat acentesi yetkilisinin katılımıyla 2 Aralık tarihinde gerçekleştirildi.

Söz konusu webinarlarda Türkiye’ye ait turizm destinasyonlarının; kültürel ve tarihi yerleri anlatıldı, lüks segmente yönelik konaklama, yeme-içme mekanları, bölgedeki turistik aktiviteler ve alış-veriş imkanları hakkında bilgiler verildi.

‘GERİ DÖNÜŞLER OLDUKÇA İYİ’

Türkiye Vaşington Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, söz konusu webinarlar sonrasında, katılımcı acenteler tarafından kendlerine iletilen geri dönüşlerin oldukça memnuniyet verici olduğu ve webinarların katılımcılar arasında yüksek ilgi uyandırdığı değerlendirmesinde bulundu. Değerlendirmede ayrıca, söz konusu webinarların, İstanbul ve Kapadokya bölgelerinin destinasyon olarak markalaşmasında da önemli bir katkı sağlayacağı belirtildi.

SONRAKİ WEBINARLAR

Virtuoso’nun Kuzey Amerika pazarında gerçekleştirilen internet seminerlerinin, 2016 yılının şubat ve mart aylarında, sırasıyla, ‘İzmir-Alaçatı’ ve ‘Bodrum-Marmaris’ olarak devam etmesi planlanıyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.