Anasayfa » Kültür - Sanat » TANRILAR GEÇİDİ’NDE FELSEFE GÜNÜ

TANRILAR GEÇİDİ’NDE FELSEFE GÜNÜ

Heykeltraş Ender Güzey, Alazeytin’deki ARThill Müzesi’nde bu kez de Felsefe Günü düzenliyor. Güzey, 25/11/2017 Cumartesi günü saat 15:00’de gerçekleşecek etkinlikte  konuşmacı olarak Prof. Dr. Örsan K. Öymen’i konuk ediyor.

ARThill Felsefe Günü – Prof. Dr. Örsen Öymen

Nietzsche, Yaratıcılık ve Özgür Ruh

Prof. Dr. Örsan K. Öymen,  19. Yüzyıl’da yaşamış olan Alman filozof Friedrich Nietzsche’nin düşüncelerinin temelinde olan özgür ruh kavramını ve yaratıcı insan anlayışını ele alıyor. Bu çerçevede Nietzsche’nin, tek tanrıcı dinlere ve metafizik kuramlara yönelik, iman ve akıl temelli evrenselci ahlak anlayışlarına yönelik eleştirileri ve bunların özgür ruh kavramıyla ve yaratıcı insan anlayışıyla ilişkisini ortaya koyuyor.

Sanatçı Ender Güzey  “Katkılarından dolayı Sayın Zeynep Onbaşıoğlu ve Sayın İra Özkesen İtaltur-İzmir teşekkür ederiz” diyerek, ulaşım ve rezervasyon için uyarılarda bulunuyor:
“Bodrum / Alazeytin Kızılağaç Yalı Mahallesi /Tanrıçalar geçidi/ ARThill’e  Alazeytin’deki büyük sarnıç yanından saat 14.00’den itibaren Shuttel servisimiz vardır. Araçlarınızı lütfen sarnıç alanında bırakınız. Etkinlik ücretsizdir, yerimiz kısıtlıdır. Lütfen rezervasyon yapınız: Telefon 05322087781 / Rezervasyon yapmazsanız ayakta kalabilirsiniz”

Prof. Dr. Örsan K. Öymen

Prof. Dr. Örsan K. Öymen 1965 doğumludur. Lisans (1987) ve Doktora (1999) derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden, Yüksek Lisans (1990) derecesini New York Üniversitesi (NYU) Felsefe Bölümü’nden almıştır. Say Yayınları’ndan çıkan “Hume” adlı bir kitabı ve alanında yayınlanmış birçok ulusal ve uluslararası akademik makalesi bulunmaktadır. Felsefe’deki uzmanlık alanları Epistemoloji, Etik ve Siyaset Felsefesi’dir. 2000 yılından beri üniversitede Felsefe alanında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Halen, Feyziye Mektepleri Vakfı’na bağlı Işık Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı’dır. Felsefe Sanat Bilim Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı, “Assos’ta Felsefe” adlı oluşumun kurucusu ve direktörüdür. Felsefe alanındaki çalışmalarının dışında, 1990-2000 yılları arasında iç politika ve dış politika alanında Milliyet Gazetesi’nde gazetecilik, 2003-2008 yılları arasında CHP’de Parti Meclisi Üyeliği yapmıştır. Milliyet, Cumhuriyet, Radikal, T24, Aydınlık ve Oda TV’de bugüne kadar 300’ü aşkın köşe yazısı yayınlanmıştır.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.