Anasayfa » Ekonomi » TEK FİRMA İLE AÇIK ARTIRMA

TEK FİRMA İLE AÇIK ARTIRMA

Bodrum Belediyesi Meclisinin 01 Aralık 2015 tarihinde aldığı kararla işletmesi Bodrum Belediyesi Turizm İnşaat Gıda Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye tahsis edilen, Bodrum Belediyesi sınırları içindeki Bodrum Merkez, Torba, Gümbet ve Konacık Mahallelerindeki açık hava reklam alanları, tek firmanın katıldığı açık arttırma usulü ihaleyle kiralandı…

Bodrum Belediyesi Gıda Aş Genel Müdürü Hüseyin Yıldızhan’ın odasında gerçekleştirilen ihaleye davet edilen 11 firmadan sadece, iki ay önce yapılan ihalede Bodrum’un diğer Mahallelerindeki reklam alanlarını da alan Anamur Uğur Özel Eğitim Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi katıldı. İhale öncesinde bir konuşma yapan Hüseyin Yıldızhan, ihale sürecinden şöyle bahsetti: “Hepinizin bildiği gibi 01.12.2015 tarihli Bodrum Belediyesi Meclisinden alınan kararla Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde Bodrum merkez, Torba, Gümbet ve Konacık Mahallesi’ndeki Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkisinde olan yol, cadde ve sokak meydanlarının dışındaki alanlarda kalan reklam ünitelerinin işletilmesi işinin açık arttırmayla kiralanması gündemine başlıyoruz. Bodrum merkez başta olmak üzere Gümbet’te, Konacık’ta ve Torba’da Büyükşehir belediyesinin yetkisi altındaki yolların dışında kalan bölgelerdeki reklam ünitelerini kiralıyoruz” dedi.

Yıldızhan, bir milyon 500 bin lira + KDV bedelle başlattığı açık arttırma usulu ihaleyle ilgili şu açıklamada bulundu: “Bedel olarak bir milyon 500 bin lira artı KDV olarak belirlendi, muhammen bedel. Süresi ise 01.01.2016’dan, 26.03.2017 tarihine kadar olacak. Yani 15 aylık bir süreyi kapsıyor. Reklam ünite adetleri ise 50 Durak, 75 Raket, 10 Megalight, 100 Billboard olmak üzere, toplam 235 adet ürünü açık arttırmayla kiralamasını gerçekleştireceğiz” dedi. Yıldızhan, ihaleye davet edilen firmalara hangi tarihte davet mektubu gönderildiği yönündeki sorusuna ise şu yanıtı verdi: “22 Aralık itibariyle herkese davetiye götürüldü. Kimisine mail yoluyla da bilgiler verildi. Kaymakamlıktan bize onay gelmesi 15 Aralık tarihine kadar sürdü. Biz de 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacağı için bunu bir hafta içinde hazırladık, gerekli yasal düzenlemeleri yaptık. Gazetelerde de ilanlarımızı verdik” dedi.

İhaleye katılan tek firma olan Anamur Uğur Özel Eğitim Sanayi ve Ticaret LTD. Şirketi’nin yetkilisi İbrahim Aktan, ihale ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Biz Bodrum’un diğer beldelerini de aldığımız için buraları da almak bize uyar diye katıldık. Aslında ücreti şu koşullarda yüksek. Çünkü Büyükşehir de bazı alanları aldığından dolayı, ürün sayısı hemen hemen yarıya düştü. Yine beldelerde bizde olduğu için bizde buraya sahip çıkalım dedik. İhalenin ismi de açık arttırma olduğu için biraz kıpırdatacağım. 10 bin lira artışla talibim” dedi.

Yıldızhan’ın bu rakamın az olduğunu söylemesi üzerine firma yetkilisi Aktan, rakamı 10 bin lira daha arttırarak ihaleyi bir milyon 520 bin lira + KDV’ye sonlandırdı. Hüseyin Yıldızhan ve diğer yetkililerin de kabul ettiği rakamla sonlandırılan ihale sonrası firma yetkilisi Aktan ile Yıldızhan el sıkıştı. Yapılan bu ihale sonucunda, Bodrum Belediyesi’nin kullanımında olan tüm reklam alanlarının işletmesi, 2017 yılının Mart ayına kadar Anamur firmasında kalmış oldu

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.