Anasayfa » Kültür - Sanat » TEMEL FOTOĞRAF EĞİTİM SEMİNERİ

TEMEL FOTOĞRAF EĞİTİM SEMİNERİ

BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği (BODFAD), Temel Fotoğraf Eğitimi Semineri düzenliyor. 

BODFAD’ın seminerle ilgili verdiği bilgiler şöyle:

Bu eğitim programı katılımcıların fotoğraf dünyasının teknik ve yaratıcı yöntemlerini keşfetmelerine yardımcı olması için hazırlanan bir seminerler dizisidir. Özel olarak hazırlanan sunumlarla işlenen teorik derslerde, fotoğraf makinesi kullanımı ve fotoğraf sanatının temel teknik bilgileri aktarılırken, uygulama çekimleri  ile bu bilgiler pekiştirilmektedir.

Teorik derslerde; fotoğraf makineleri, objektifler, değişkenler arası ilişki, ışık, renk, ISO, White Balance, kompozisyon ve çekim teknikleri hakkında konular işlenmektedir. Eğitmenler eşliğinde yapılacak uygulamalı çekimlerde de teorik bilgiler hayata geçirilmekte, son bölümde ise, fotoğrafların fotoğraf işleme programları ile nasıl işlenebileceği üzerinde durulmaktadır.

*Her katılımcıya 310 sayfalık Türkiye Fotoğraf Federasyonu TEMEL FOTOĞRAF BİLGİSİ eğitim kitabı hediye olarak verilmektedir.

**Seminer programı 15 saat teorik, 6 saat uygulama eğitiminden oluşmaktadır ve dönem sonunda sertifika verilmektedir. 

12 Mart – 04 Nisan 2018 tarihleri arasında;
Pazartesi ve Çarşamba günleri 19.00-21.00 saatlerinde
15 saat teorik, 6 saat uygulama
Temel Fotoğraf Bilgisi Kitabı hediye
Dönem sonunda sertifika verilecektir

Katılım için Ünal Özfuçucu 0 532 717 80 16
Eğitim birimi için:
http://www.bodfad.org/egitimbirimi.html

BODFAD 

BODFAD Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği (BODFAD),kuruluşunu 2008 yılında tamamlamış ve 2012 yılında TFSF üyesi olmuştur.

Leleg ve Karya uygarlıklarının üzerine kurulu ve 4000 yıldan fazla geçmişi olan Bodrum’un ve çevresinin bu tarihsel mirasını belgelemeyi derneğin asıl görevi olarak görmektedir.

Turizmin ve kentleşmenin hızla kaybolmasına sebep olduğu geleneksel Bodrum kültürünü (düğünler, deve güreşleri, yağlı güreşler) ve doğasını fotoğraf sanatı aracılığıyla geleceğe aktarmak için üyelerinin çalışmalarını bu yöne kanalize etmektedir.

Fotoğraf dernekleri yönetimlerinin, fotoğrafın bütün alt başlıklarına eşit yakınlıkta olması gerekliliğinden hareketle, üyelerinin “yerelden evrensele” farklı bir bakış getirmesi yönündeki çalışmalarını desteklemektedir.

Değişik anlayıştaki fotoğraf çalışanlarını kentimize davet ederek, çalışmalarını ve görüşlerini izleyenlerle paylaşmaktayız. Yetişkinlere verdiği temel fotoğraf eğitiminin yanında, ortaokul düzeyindeki öğrencilerle çalışmalar yapmaktadır.

 

 

 

samsun escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.