Anasayfa » Çevre » TOKİ’LER NERELERE YAPILACAK???

TOKİ’LER NERELERE YAPILACAK???

Bodrum’a Toki yapımı ile ilgili AK Parti Milletvekilleri tarafından yapılan görüşmelerin akibeti ve yeri hakkında, İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’e sorduk.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk‘ün , Muğla Defterdarını ziyaretinde,  TOKİ konutlarına yer tahsisi için yaptığu görüşme Bodrum kamuoyunda geniş yankı yarattı. Bodrum’a nasıl ve nereye Toki yapılacak?

Çiğdem Demiralp “Öncelikle bilmeniziisterim ki, ben Bodrumluyum. Bodrum’un yapılaşmasına uymayan, ters düşen bir projenin önce ben karşısında dururum. Bodrum kalifiye eleman anlamında, memur anlamında dışarıdan göç alan bir ilçe. Ve bildiğiniz gibi konutlar ve kiraları çok pahallı. Birçok devlet memuru da bu nedenle Bodrum’a gelmek istemiyor. Buna bir çözüm bulmak gerekti. Tokilerin kısmen de olsa, bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz.”

ASLA MERKEZİ YERLERE YAPILMAYACAK

Demiralp, ısrarla kendisinin Bodrumlu olduğunu hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti: “Tokiler, kesinlikle yarımadamızın merkezi yerlerine, Bodrum’un içine yapılmayacak. Mumcular, havaalanı yolu üzeri düşünülüyor. Ama, yine bilmenizi isterim ki, bunlar da o bölgelerde inşaat izni kaç kat ise o kadar olacak. Bunun dışına çıkılmayacak”.

Demiralp’e “sizi aşan bir durum olma ihtimali var mıdır. Yani bkanlık veya defterdarlıktan, biz burayı tahsis ettik denme ihtimali yok mudur” sorumuza ise “böyle bir şey olamaz. Bizlerin, burada yaşayanların görüşleri alındığı gibi, yarımadanın imar durumu, yapı özelliği de bellidir zaten” şeklinde cevap verdi.

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.