Anasayfa » Politika » “TOKİLERİ VATANDAŞ İSTERSE YAPARIZ”

“TOKİLERİ VATANDAŞ İSTERSE YAPARIZ”

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum basını ile biraraya geldiği toplantıda,  gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bodrum’un Kumbahçe sahilinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Öztürk ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TOKİ projesiyle ilgili olarak  “Şu anda tahsis edilmiş kesin bir yer var mıdır? Karaova’da meralık alandan bahsediliyor” şeklindeki sorumuza “Şu anda beş ayrı yer  üzerinde inceleme yaptırıyoruz. Ancak, bilmelisiniz ki, sadece bir kurumdan değil, Tarım Müdürlüğü, Orman Müdürlüğü, Koruma Kurulu (sit alanı), Belediye, çevre şehircilik  gibi ilgili tüm kurumlardan görüş alıyoruz. Meralık alana neden yapalım. Ayrıca Toki için başvuru yoksa, ihtiyaç yoksa emrivaki yapılmaz” şeklinde cevapladı. Öztürk’ün, Tokilerle ilgili diğer sorulara verdiği cevaplar ise “Ev sahibi olamayan Bodrumlu vatandaşların birçoğunun 250 lira taksitle ev sahibi olabilecek. Şu an Bodrum’da 500 ev yapsak 10 bin başvuru olacağından eminim. Vatandaşların istekleri doğrultusunda bu proje hayata geçecek. TOKİ binalarının 5-6 katlı olmayacak. Evler,  Bodrum dokusuna ve mimarisine uygun şekilde imal edilecek. Ayrıca Tokilere karşıyız diyenler, Mumcular’da belediye tarafından yapılacak olan katı atık depolama projesine neden karşı değiller. Daha önce çıkardığımız ödeneği kullanamadılar, şimdi çevreyi tahrip edecek proje üretiyorlar. Orada yaşayan halk da bunu istemiyor. Ona neden karşı çıkmıyorlar. ”.  Külliye ile ilgili olarak ise,  hiçbir alakalarının olmadığını anlatan Öztürk, projenin bir dini vakıf tarafından yapıldığını söyledi.

HASTANE ve HİPODROM

Öztürk, Bodrum Devlet Hastanesi’nin yer tesliminin yapıldığını ve kısa bir süre sonra inşaata başlanacağını, sanayinin altındaki hipodromun gün yüzüne çıkarılması için gerekli çalışmaların başladığını da belirtti. Ancak, belediyenin de sanayinin yeni yeri için çalışma yapması gerektiğini belirtti.

Turizmin çok önemli bir gelir kaynağı olduğunun altını çizen Öztürk, şunları kaydetti:

“Turizm bacasız sanayidir. İktidara geldiğimizden bu yana Türkiye’ye gelen turist sayısına bakın, turizmden elde ettiğimiz gelire bakın, şu an üç katından daha fazladır. Hem dolar bazında gelir olarak hem turist sayısı olarak. Yatak kapasitesini de en az iki, iki buçuk kat artırmışız. Sanki AK Parti’nin turizmin farkında olmadığına dair bir algı yaratılmaya çalışılıyor. AK Parti turizmin de farkında, turizmin ülke ekonomisine faydasının da farkında. Daha da önemlisi turizmin dünyadaki Türkiye imajına verdiği katkıyı da bilenlerdeniz. O yüzden turizme ve turizm yatırımlarına hep destek olduk. Kış aylarında da Bodrum’a direk uçak seferleri için çalışmalarımız sürüyor. ”

nihat öztürk basınla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.