Anasayfa » Çevre » TURGUTREİS ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN “HALKIN KATILIM TOPLANTISI”

TURGUTREİS ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN “HALKIN KATILIM TOPLANTISI”

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, internet sayfasından 15.06.2016’da yaptığı duyuruda Turgutreis’te Muski tarafından yapılacak Atıksu Arıtma Tesisi projesi için 12 Temmuz 2016’da  “Halkın Katılımı Toplantısı” düzenliyor. Turgutreis’te olacak toplantının yeri ve tarihi önümüzdeki günlerde netleşecek.

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün duyurusu şöyle:

“MUĞLA ili BODRUM ilçesi sınırları içerisinde MUĞLA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (MUSKİ) tarafından yapılması planlanan TURGUTREİS ATIKSU ARITMA TESİSİ projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 12/07/2016 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya MUĞLA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve MUĞLA Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

AKYARLAR’A DA ATIKSU ARITMA TESİSİ

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, internet sayfasından 121.06.2016’da yaptığı duyuru ise şöyle:  “MUĞLA ili BODRUM, ilçesi Akyarlar Mahallesi mevkiindeki MUĞLA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (MUSKİ) tarafıdan yapılması planlanan AKYARLAR ATIKSU ARITMA TESİSİ projesi ile ilgili olarak MUĞLA Valiliğimize sunulan dosyayı P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.