Anasayfa » Güncel » TURGUTREİSİ SEL BASTI, ESNAF “MUSKİ’YE ULAŞAMIYORUZ”

TURGUTREİSİ SEL BASTI, ESNAF “MUSKİ’YE ULAŞAMIYORUZ”

Turgutreis Çarşısını sel bastı.

Turgutreis Merkez’deki Çarşıyı sel bastı. Çarşı esnafı, Muski’ye bir türlü ulaşamadıklarını ve hiç bir çözüm üretilemediği için, çaresizlik içinde kendi başlarının çaresine baktıklarını söylediler. “Sorun elbette bugünün sorunu değil, birbuçuk  yıldır, büyükşehir belediyesi olunduğundan bu yana alt yapı, kanalizasyon sorunlarımız biliniyor. Çözülmediği gibi, ne zaman ve nasıl çözüleceği de belli değil. Ateş düştüğü yeri yakar misali, biz de artık öncelikle Turgutreis’e el atın sayın Muski diyoruz”.

Çözüm arayışı içinde olan esnaf , Bodrum Ticaret Odası Başkanı’na gönderdiği mesajda ” Turgutreisli üyelerinizin sel mücadelesi Muğla Büyükşehir ve MUSKİ ye ithaf olunur. Sayın başkan siz iletirseniz belki dinlerler. Altyapı sıfır. Yağmur yağmasın diye dua eden esnaf olurmu?” diyerek, durumu aktarmaya çalıştılar. 

TURGUTREİS.jpg2TURGUTREİS

YARIMADA GENELİNDE

Meteorolojik uyarı yapılan Bodrum‘da, sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olmaya başlayan gök gürültülü sağanak yağmur, öğlen saatlerinde şiddetini artırdı. Rüzgarla birlikte yağışlı havada deniz trafiği olumsuz etkilenirken, ağaçların dalları kırıldı. Yukarı kesimlerden birikerek gelen yağmur suları baskınlara neden oldu. Bazı caddelerde yer yer suların yüksekliği 50 santimetreyi geçti. Neyzen Tevfik, Atatürk, Artemis, Mümtaz Ataman, Üçkuyular, Cevat Şakir caddeleri sularla kaplandı. Bodrum- Turgureis Karayolu’nun bazı noktalarında biriken sular ve meydana gelen maddi hasarlı kazalar nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşurken trafik felç oldu. Kırılan ağaç dalları, işyerlerinin önlerindeki çöp kovaları ve bazı eşyalar, sel suları ile sürüklendi. Esnaf işyerlerine su girmemesi çaba harcarken, su baskını yaşanan yerlerde temizlik çalışması yapıldı. Alt yapıdan gelen suyun şiddeti ile bazı noktalarda rögar kapakları yerinden çıktı. Yağmurlu havaya hazırlıksız yakalanan, aralarında yerli ve yabancı turistlerin de bulunduğu bazı kişiler zor anlar yaşadı.

VALİLİK UYARDI

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son tahminlere göre Muğla genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağmurun, 22 Eylül Salı günü sabah saatlerinden, 23 Eylül Çarşamba sabah saatlerine kadar kuvvetli ve çok kuvvetli, Bodrum, Datça,Marmaris, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçelerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklenmektedir” denildi. Ayrıca Bodrum-Kaş arası fırtına beklendiği belirtilen açıklamada “Güney ve güneydoğu yönlerden esen rüzgarın salı öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/s) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, çarşamba günü sabah saatlerinde etkini kaybetmesi beklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

 !
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.