Anasayfa » Çevre » TURGUTREİS’İN ATIKSU ARITMA TESİSİNDE BİR ADIM DAHA

TURGUTREİS’İN ATIKSU ARITMA TESİSİNDE BİR ADIM DAHA

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirme açıklamasında, Muski’nin planladığı Atıksu arıtma tesisine “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verildiği belirtiliyor.

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru metni :

MUĞLA ili BODRUM, ilcesi TURGUTREİS MAH. mevkiindeki MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (MUSKİ) tarafından yapılması planlanan TURGUTREİS İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir.

Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiş olup; MUĞLA Valiliği(Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliği gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de MUĞLA Valiliklerine (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.