Anasayfa » Politika » “TÜRK YARGISI ÇOK BÜYÜKTÜR”

“TÜRK YARGISI ÇOK BÜYÜKTÜR”

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon kendisi hakkında tutuklama kararı veren hakimin, darbe girişimi ardından tutuklanması ile ilgili “Gönül ister ki herkes hukukun üstünlüğüne inansın. Düzgün bir yargılama olsun. O zaman da söylemiştim. Allah’a havale ediyorum demiştim. Ben yaşadım, başkaları yaşamasın. Allah kimseyi oralara düşürmesin. Zor süreçtir”  dedi.

 

24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 108’inci yıl dönümü nedeni ile basınla buluşan Başkan Kocadon, gerek kendisinin yaşadığı yasal sürece, gerekse darbe girişimi sonrasına ilişkin soruları yanıtladı:

“ALLAH KİMSEYİ ORALARA DÜŞÜRMESİN. ZOR SÜREÇTİR”

” Düzgün bir yargılama olsun.Gönül ister ki herkes hukukun üstünlüğüne inansın O zaman da söylemiştim. Allah’a havale ediyorum demiştim. Ben yaşadım, başkaları yaşamasın. Allah kimseyi oralara düşürmesin. Zor süreçtir. Sürece baktığımızda, o zaman da birçok gazeteci arkadaşımız yazmıştı. İyi araştırılsın bu iş diye. Bu kararı verenler şimdi nerede acaba? Bunlar da araştırılsın. Niye korkuyorlardı gerçeklerin yazılmasından. Rüyamda dahi görsem inanmazdım bu olaylara. Ama başımıza geldi. Bunda da bir hayır vardır dedik o gün. Bugün dönüp baktığımızda Türkiye için de büyük bir hayır varmış benim hapse atılmamda. Belki o gün dikkate alınmamıştı, hatta yazılmasına yasak getirilmişti. Ama dönüp baktığımızda, keşke o günlerden başlasaydı araştırmalar, Türkiye bu 15 Temmuz’u yaşamasaydı. Bundan sonra hep beraber birlik beraberlik içinde Türkiye’nin aydınlık günleri için çalışmaya devam edeceğiz.”

basın kahvaltı.jpeg2.jpeg3

“O OKULLARI AÇACAKLAR”

Başkan Kocadon sözlerine şöyle devam etti “Yargı da zaten bunun tedbirini alacaktır. Türk yargısı çok büyüktür. Birçok büyüklerimiz tekrar göreve çağrılacak göreceksiniz. Şu an birçok okul kapanıyor. Küçük çocukların ailelerinde bir tedirginlik var. Ama bu devlet o kadar güçlü bir devlettir ki göreceksiniz, en kısa sürede tedbir alınacak, kapatılan okullar, emekliye ayrılmış ulusalcı, demokrasiye, laik Cumhuriyete inanan birçok öğretmen arkadaşımız gönüllü öğretmenlik yaparak o okuları açacak. Hiç merak etmeyin. Bu devlet büyük devlet. Hemen kendini bırakmaz, sarsılmaz. Milli Eğitim de en kısa zamanda kendini toplayacak. Adaletimiz de aynı şekilde. Ekonomimiz de güçlenerek, tekrar özlediğimiz günlere, Bodrum’a yeniden geri döneceğiz. Hiçbir zaman devletimize, halkımıza küsme lüksümüz yok. Sıkıntılı günler geçirmiş olabiliriz. Ama halkımız ve devletimize asla küskünlük yapamayız. Çünkü bizi koruyan devletimizdir, hep bir araya getiren halkımızdır. Adalet geç de olsa yerini bulur. Şimdi ben yine hapis cezası aldım. İmar kirliliğinden. Süreç devam ediyor. Bir üst mahkemesi var. Orada da hakkımızı arayacağız. Çünkü Türkiye geneline baktığımızda Bodrum kentsel kimliğiyle ortaya çıkmış bir yerdir. İmar kirliliğinden en son söz edilebilecek bir yerdir. Kentsel kimliğini korumuş bir yerdir. Tabii ki hatalarımız, yanlışlarımız olabilir. Teknik ekiplerimizin gözden kaçırdığı şeyler olabilir. Hukukçularımızın savunmada eksik bıraktığı yerler olabilir. Ama bunlar üst mahkemede tekrar değerlendirilebilir. Onun için yargımız yanlış karar verdi diye bir şey söz konusu değil. Ben hep inandım, hep güvendim. Yine inanıyorum. Belki bu verilen karar da bir hayırdır. Türkiye’de belki belediyecilik kanunu yeniden gözden geçirilecektir. Her zaman söylüyorum. Teknik ekibin yaptığı yanlışı bir bedeli belediye başkanına kesilemez. Çünkü belediye başkanı temsilen oradadır. Organlar memurlar tarafından yönetilir belediyede. Gözden kaçırılmış şeyler olabilir”

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.