Anasayfa » Kültür - Sanat » ÜÇ GÜN YARIŞTILAR

ÜÇ GÜN YARIŞTILAR

Bodrum Dans Kulübü – Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi, Modern Dans Bölümü tarafından düzenlenen, 150 dansçı ve 200 velinin katıldığı Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali, Bodrum’da gerçekleşti…
Workshoplar, dans gösterileri ve yarışmalardan oluşan festival etkinlikleri 3 gün sürdü.
İzlanda, Ukrayna ve Letonya’dan gelen eğitmenler eşliğindeki workshoplara katılan minik ve genç dansçılar bir yandan eğlenirken diğer yandan Modern dans eğitimi aldılar. Otelin seminer salonunda gerçekleşen modern dans workshopları sırasında ayrıca ikinci bir salonda film gösterimleri, doğaçlama jam ve hip hop workshopları gerçekleşti. Akşamları otelin havuz başındaki sahnesinde okullar ve workshop eğitmenleri birbirinden güzel dans gösterileri sundular.
Workshoplara katılan tüm dansçılara sertifikalar dağıtıldı, ayrıca 150 saatlik Modern Dans eğitimini tamamlayan dansçılara da uluslararası sertifika dağıtıldı. Sertifikaları dağıtmak ve bu dansçıları bizzat tebrik etmek için görevli olarak Fransa’dan gelen CID temsilcisi Camille Martin-Sermolini, tüm dansçıları birer birer tebrik etti. Gecelerde, doğum günü festival tarihine rastlayan 7 kişinin de doğum günü kutlamaları gerçekleşti.
Festivalin en renkli görüntülerinden birisi olan yarışmalar bölümü iki gün sürdü. Birinci gün solo, ikili ve üçlü grupların yarışmaları Royal Arena Resort otelinin seminer salonunda,  festivalin son etkinliği olan küçük ve büyük grupların yarışmaları ise B.B Heredot Kültür Merkezinde gerçekleşti. Halka açık ve ücretsiz yapılan yarışmalarda onlarca dansçı birbirinden güzel koreografileri ile kıyasıya yarıştı.
Üç farklı ülkeden gelen eğitmenlerin hakemliğinde gerçekleşen yarışmalarda 136 madalya ve 3 kupa sahiplerini bulurken, 136 adet de sertifika dağıtıldı.


Festival komitesi başkanı Fatih Özvezneci;
Bodrum Dans Kulübü’nün 122 gönüllü çalışanı olarak sürekli yeni etkinlikler ile ülkemizde hem ilkleri gerçekleştirmek, hem dansçılarımızın bilgi ve becerilerini artırmak hem de Bodrum turizmine katkı sağlamak amacı ile projeler üretmeye ve bu projeleri başarıyla uygulamaya devam ediyoruz.
Düzenlediğimiz festivaller sayesinde özellikle uluslararası etkinlik yönetimi konusunda tecrübeli bir organizasyon ekibi oluştu. Bu ekibimiz ile en zorlu festivalleri dahi sıfır hata ile gerçekleştirebiliyor, bu etkinliklere katılan herkesin son derece pozitif düşüncelerle Bodrum’dan ayrılmalarını sağlayabiliyoruz. Öncelikle ekibime, festival süresince gösterdikleri performanslarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sonrasında bu küçük ve genç yarışmacıları yetiştiren ve birbirinden güzel koreografileri ile bizleri büyüleyen, İzmir, Seferihisar, Antalya ve Fethiye’den gelen modern dans eğitmenlerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum.
Çocukları yurt dışına götürerek yabancı antrenörlerden eğitim aldırmak, bilgi ve becerilerine yenilerini katmak ekonomik yönden oldukça masraflı bir süreç. Düzenlediğimiz festival ile yurt dışına gitmek yerine, eğitmenleri Bodrum’a getirerek çok uygun fiyatlarla bu eğitimleri çocuklarımıza vermeyi düşündüğümüzde, en büyük destekçimiz bu öğrencilerimizin velileri oldu.
Son olarak, çocuklarının gelişimi için bu süreçte her daim yanlarında duran öğrenci velilerini tebrik ediyorum. Bence en büyük teşekkürü onlar hak ediyorlar.
Gelecek yıl ikincisini düzenleyeceğimiz festivalimizde katılımın bin kişiden fazla olacağını tahmin ediyorum. Çok daha büyük bir otelde çok daha fazla sayıda eğitmen eşliğinde ve muhteşem bir program için hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi.

Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivaline katılan tüm gruplar ve eğitmenler, rengarenk fotoğraflar ve anılar eşliğinde şehirlerine ve ülkelerine geri döndüler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.