Anasayfa » Güncel » ÜÇ TACİZE, 10 YIL CEZA…

ÜÇ TACİZE, 10 YIL CEZA…

Eski Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgay Kılavuz, cinsel taciz ve tecavüz suçlamasıyla 10 yıl 11 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Bodrum’da  bir dönem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve öğrencisi üç kıza  cinsel taciz ve tecavüz uyguladığı iddiasıyla hakkında şikayette bulunulan  Turgay Kılavuz, 22 Nisan 2012 günü yurt dışından Türkiye’ye giriş yaparken İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındıktan sonra Bodrum’a getirilen ve hakim karşısına çıkarılan Kılavuz, hakkındaki iddialar nedeniyle tutuklu yargılanmak üzere tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kılavuz, 7 ay tutuklu kaldıktan sonra 2012 yılın Aralık ayı başında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
O günden bu yana devam eden dava sürecinde, şikayetçi olan 3 kızın ikisinin ailelerinin şikayetlerinden vazgeçmelerine rağmen, bir mağdur şikayetinde ısrarcı oldu. Önceki gün görülen davanın karar duruşmasında, A.S. adlı mağdurun beyanları, Adli Tıp raporları ve diğer delilleri göz önünde bulunduran mahkeme, dosyadaki şartlara göre tüm hukuki artırım ve indirimleri yaptıktan sonra, Turgay Kılavuz’un 10 Yıl 11 ay 7 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.
Mahkeme, sanığa karar kesinleşene kadar Yurtdışı Çıkış Yasağı konulmasına da karar verdi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.