Anasayfa » Kültür - Sanat » ÜLKÜ AKER, SÖZLERİ KENDİNE AİT ZEKİ MÜREN’İN SEKİZ PARÇASINI SESLENDİRDİ

ÜLKÜ AKER, SÖZLERİ KENDİNE AİT ZEKİ MÜREN’İN SEKİZ PARÇASINI SESLENDİRDİ

Sanat Güneşi Zeki Müren, Bodrum Zeki Müren Sanat Derneği Korosu tarafından Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserle anıldı. Söz yazarı Ülkü Aker  “Burada 8 parça seslendirdim ve Zeki Müren’in, sözleri kendime ait olan şarkılarını okurken çok duygulandım.” dedi.
Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Bodrum Sağlık Vakfı yararına düzenlenen Zeki Müren’i Anma Konseri, Zeki Müren’in 85. doğum gününün kutlandığı 6 Aralık Salı günü Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. İki bölümden oluşan konserde Zeki Müren’in sevdiği 36 eser seslendirildi.
 Konseri Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Bodrum İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu ve belediye meclis üyeleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş izledi.
Şef Ahmet Sabancı’nın yönettiği koroda yer alan söz yazarı Ülkü Aker de konserde solo performansıyla şarkılar seslendirdi.  Konser programına 15 yıldır devam ettiklerini ifade eden Ahmet Sabancı, “Zeki Müren’i her yıl ölüm yıl dönümü ve doğum gününde anıyoruz, 15 yıldır da bunu sürdürüyoruz. Onun adını vererek kurduğumuz dernek ile her sene konserler düzenliyoruz. Bu konserimizi ise Bodrum Sağlık Vakfı yararına, engelli dostlarımız için yaptık. Zeki Müren, çok yardımsever biriydi. Bizler de onun bu yardımseverlik yolundan gidelim istedik.” dedi.
Kendisine ait şarkı sözlerini seslendirmiş olmaktan dolayı çok duygulandığını ifade eden, konserdeki solo performansıyla kulakların pasını silerek sanatseverlerden bol bol alkış alan söz yazarı Ülkü Aker ise, “Burada 8 parça seslendirdim ve Zeki Müren’in, sözleri kendime ait olan şarkılarını okurken çok duygulandım.” dedi.
Seslendirilen şarkılara izleyicilerin de eşlik ettiği konser sonunda Şef Ahmet Sabancı’ya çiçek ile birlikte engelli öğrencilerin el emeği ürünü seramik bir plaket verildi.
konser2-jpg3konser2konser
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.