Anasayfa » Kültür - Sanat » ÜNİVERSİTELİLERDEN “AYIŞIĞINDA ŞAMATA”
BODRUM / DHA: MUGLA SITKI KOCMAN UNIVERSITESI BODRUM GUZEL SANATLAR FAKULTESI OGRENCILERI AY ISIGINDA SAMATA ISIMLI OYUNDA IZLEYENLERI KAHKAHAYA BOGDU. (FOTOGRAF: DHA - YASAR ANTER / BODRUM)

ÜNİVERSİTELİLERDEN “AYIŞIĞINDA ŞAMATA”

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri sahneye koyduları ‘Ayışığında Şamata’ isimli oyunla arkadaşlarını ve sanatseverleri kahkahaya boğdu.
bodrum-tiyatro-güzel-sanatlar-arenabodrum-2Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri, Haldun Taner’in 1977 yılında yazdığı “Ayışığında Şamata”  isimli tiyatro oyununu sahneye koydu. Yönetmenliğini aynı zamanda bölüm başkanı olan öğretim üyesi Filiz Çevik Tan’ın üstlendiği gösteri öncesi sahneye çıkan öğrenciler, tiyatronun günümüzdeki yeri ve önemini anlatan konuşmalar yaparak tiyatronun gelişmiş toplumların önemli bir göstergesi olduğunu vurguladılar.
Fakülte içindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma, Eğitim ve Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirilen oyunda , 30 öğrenci , Çalışkur Sitesi isimli bir sitede  yaşayan Çalışkur ailesinden yola çıkarak sahte insan ilişkileri, yetersiz eğitim sistemi, yozlaşan aile ilişkileri, gençlerin çevreye kayıtsız yaşamları ile başta cep telefonu olmak üzere gelişen teknolojinin hızla insan ilişkilerini olumsuz yönde etkilemesini  eleştiren oyunu  Fakülte Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut , öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve konuklarda büyük bir heyecan ve kahkaha ile izledi.Yaptıkları espiriler, mimikler , sahne dekoru ve canlandırdıkları tiplemelerle izleyenleri kahkahaya boğan üniversiteli gençler  yaklaşık 60 dakika süren tek perdelik oyunun sonunda alkış yağmuruna tutuldu.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.