Anasayfa » Kültür - Sanat » ÜNLÜ TİYATROCULARDAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

ÜNLÜ TİYATROCULARDAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bodrum’da yaşayan bir grup ünlü tiyatrocu ve Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi üyeleri, Başkan Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek, Bodrum Şehir Tiyatrosu girişimi için teşekkür etti.

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Bodrum Belediye Meclisi  Aralık ayı toplantısına bir önerge vererek, Bodrum Şehir Tiyatrosu kurulmasının karara bağlanmasını istemişti. Oy birliği ile alınan karar, sanat camiasında sevinçle karşılandı. Kültür Sanat Meclisi Eşsözcüsü Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncusu sanatçı Hüseyin Akşen, son iki yıldır gönüllü bir grupla birlikte “Düğün ya da Davul” “Aşk Delisi” “Kedi ile Paylaço” adlı oyunları sahneye koymuştu. Büyük beğeni ile izlenen Düğün ya da Davul adlı oyunda rol alan, Kültür Sanat Meclisi üyelerinden ve sahne sanatları çalışma grubu kurucularından Alev Gürcan, 2016 yılında geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Bodrumlular’ı derin üzüntüye boğan Alev Gürcan’ın ardından, onun hayali olan Şehir Tiyatrosu kurulması için yoğun çaba gösteren sanatçı arkadaşları ve Kültür Sanat Meclisi Eşsözcüsü Hüseyin Akşen ile Meclisin koordinatörü Rezzan Şebin sonunda bu girişimlerinin gerçekleşmesi üzerine, Şehir Tiyatrosu’nun kurulması için gönülden destek veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler. 

BODRUM’DA YAŞAYAN ÜNLÜ SANATÇILAR

Ziyaretçilerin arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları  bölümü öğrencilerinden Sertaç Aydın ve Oğulcan Çelik’in yanı sıra, aralarında Devlet ve Şehir Tiyatroları sanatçılarının da olduğu Tarık Pabuççuoğlu, Mihriban Er, Serkan Kahraman, Aytaç Öztuna, SabriyeKara, Hüseyin Akşen , Cansın Yunk, Gülbin Yeşil, Ziba Türk ve Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi Koordinatörü Rezzan Şebin’in teşekkür ziyaretleri üzerine Başkan Kocadon da şunları söyledi: “Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisine, Bodrum’da yaşayan devlet ve şehir tiyatrosu sanatçıları ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Öğrencilerine ziyaretleri ve “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu”nun kurulması için gösterdikleri çabadan ötürü teşekkür ederim. “

ucuz twitter beğeni satın al

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.