Anasayfa » Politika » VALİ ÇİÇEK “DOKUNMADIK YER KALMADI”

VALİ ÇİÇEK “DOKUNMADIK YER KALMADI”

Muğla’da başta FETÖ olmak üzere PKK ve DEAŞ da dahil tüm terör örgütlerine yönelik operasyon ve soruşturmaların geniş çaplı olarak devam ettiğini belirten Vali Çiçek, Bodrum’da bölücü terör örgütleriyle ilgisi olan, mensubu bulunan ve irtibatı tespit edilen herkesin görevden uzaklaştırıldığını söyledi. Çiçek, halktan gelen ihbarların da önemli olduğunu, kamu kurumlarının yanı sıra, iş dünyası, dernek, okul, dershane, yurt, gazete ve sendikalarda çalışmalar yapıldığını belirtti. çİÇEK “Dokunmadık yer kalmadı. Hala da dokunuyoruz. ” dedi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrumlu gazeteciler ile Lugga Otel’de düzenlenen kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanı Albay Oğuz Bavbek ve İl Kültür Turizm Müdür Vekili Filiz Karacaağaç da eşlik etti. Vali Çiçek, gazetecilere Muğla’daki güvenlik, turizmin yıl boyu devam etmesi için yapılan çalışmalar ve FETÖ soruşturmaları ile ilgili bilgi verdi. Çiçek, Muğla genelinde önemli asayiş olaylarının görülmediğini, ekiplerin 24 saat yol kontrol noktalarında görev yaptığını söyledi.

FETÖ SORUŞTURMASINDA 253 TUTUKLU

Muğla’da başta FETÖ olmak üzere PKK ve DEAŞ da dahil tüm terör örgütlerine yönelik operasyon ve soruşturmaların geniş çaplı olarak devam ettiğini belirten Vali Çiçek, Bodrum’da bölücü terör örgütleriyle ilgisi olan, mensubu bulunan ve irtibatı tespit edilen herkesin görevden uzaklaştırıldığını söyledi. Çiçek, halktan gelen ihbarların da önemli olduğunu, kamu kurumlarının yanı sıra, iş dünyası, dernek, okul, dershane, yurt, gazete ve sendikalarda çalışmalar yapıldığını belirtti. Dokunmadık yer kalmadı. Hala da dokunuyoruz. ”

Çiçek, soruşturmalar kapsamında Muğla genelinde bugüne kadar 1089 kişi hakkında inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirterek, şöyle dedi:
“Bu kişilerden 373’ü görevden uzaklaştırıldı, 253’ü tutuklandı. 458 kişi görevden çıkarıldı. 5 kişinin ise aranmasına devam ediliyor. Bu kişiler arasında doktor, hakim, emniyet görevlisi, adliye görevlisi, albay ve öğretmenler yer alıyor. Muğla’da, FETÖ ile mücadele kapsamında bugüne kadar 20 yurt, 14 okul, 9 dershane, 5 dernek, 19 verici istasyonu, 1 gazete, 5 sendika temsilciliği kapatılarak, bunlara ait taşınır ve taşınmaz mal varlıkları hazineye devredildi.”

Sivil toplumda da soruşturma yapıldığına dikkat çeken Vali Çiçek, bugüne kadar 286 kişi için soruşturma yapıldığını, bunlardan 68’inin tutuklandığını, 92’sinin ise adli kontrol şartı ile yargılanmalarına karar verildiğini söyledi. Göçmen kaçakçılığı konusuna da değinen Çiçek, şunları anlattı:

“Düzensiz göç dediğimiz bu konu ile ilgili münferit olaylar da olabiliyor. Bunlarla da sahil güvenlik ekiplerimiz ilgileniyor. Vatandaşlarımızın da bu konuda çok desteği var. Mülteci olaylarının da yapılan yol kontrolleri ile önüne geçilmeye başlandı. Basında da takip edildiği gibi bu kontroller sayesinde göçmenler, Yatağan, Milas ya da Bodrum girişindeki kontrollerde yakalanarak, gönderiliyor.”

FARKLI DESTİNAYONLARLA İLETİŞİM

Vali Çiçek, turizm alternatiflerini çeşitlendirmeyi hedeflediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Muğla’da deniz, kum, güneş var. Bunların yanında kültür, orman, doğa ve tarih de var bunlara doğru açılmalıyız. Kongre turizmi de değerlendirilebilir. Tarih ve kültür turizminin belli bir ayı yoktur, turist her zaman gelerek ilimizi ve ilçelerini tanıyabilir. Yeni kazı alanları ziyarete açılıyor. Çin, Kore, Japonya ve Hindistan ile bu yönde görüşmelerimiz sürüyor. Farklı destinasyonları Muğla ve ilçeleri ile buluşturabiliriz.”

Vali  Çiçek, Muğla’ya havaalanlarından gelen turist sayısının 1 milyon 800 bine, Kurban ve Ramazan bayramları ile tatilci sayısının 5 milyona ulaştığını belirtti.

vali-toplu-resim

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.