Anasayfa » Kültür - Sanat » VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren ünlü yönetmen Memduh Ün vasiyeti üzerine Torba’da defnedildi.

Bodrum Adliye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Torba mezarlığına defnedilen Memduh Ün’ün cenaze törenine; Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nermin Kırım, siyasi parti temsilcileri ile sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.

Türk Sineması’nın efsane yönetmenlerinden, 95 yaşında yaşamını yitiren Memduh Ün’ün cenazesi, bugün Bodrum’da toprağa verildi. Sinema ve televizyon dünyasından çok sayıda kişi cenazeye katılarak Fatma Girik ve Ün Ailesi’ni yalnız bırakmadı.

memduh ün.jpg1.jpg2Sinema sanatçısı Fatma Girik ‘in 56 yıllık hayat arkadaşı, Türk Sineması’nın kilometre taşlarından yönetmen Memduh Ün, Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde geçen 16 Ekim’de yaşamını yitirdi. Dün İstanbul’da düzenlenen anma töreninin ardından Ün için bugün, Adliye Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Ün’ün oğlu Uğur Ün, kızı Sevda Ün, torunu Atakan Arıburnu ve 56 yıllık hayat arkadaşı Fatma Girik törene katıldı. Ayrıca sinema, sanat, televizyon, tiyatro dünyasından çok sayıda ismin çelenk gönderdi. Merih Akalın, Ayşe Kökçü, Hikmet Karagöz, Fikret Hakan, Gökhan Mete, Tunç Oral, Tanju Şarman gibi ünlü isimler cenazeye katılarak Ün ailesi ile Girik’e taziyelerini sundu.

memduh ün.jpg1GİRİK: İÇİMDE TSUNAMİ VAR GİBİYİM

Hayli bitkin olduğu görülen Girik, yaptığı açıklamada, “Hislerimi nasıl tarif edebilirim? İçim dışım allak bullak. İçeride fırtınalar, tsunami var gibiyim. 56 senelik bir birliktelik. 72 yaşında insanım, ben de boşluktayım. Allah’tan torunları yanımızda, böyle avunuyoruz, avunacağız. Şimdi bir şey olmadım ama sonra bir yerden patlak verir mi bilmiyorum” dedi.

Adliye Cami imamı tarafından kıldırılan namazın ardından Ün’ün cenazesi elden ele taşınarak, cenaze aracına konuldu. Ardından Bodrum’un Torba Mahallesi’ndeki Fatma Girik ile birlikte yaşadıkları eve getirildi. Komşularından da helallik alındı. Cenaze ardından gözyaşları içinde Torba Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ün’ün tabutunun üzerine sarılan, bir süre formasını da giydiği Beşiktaş bayrağı, mezarının yanındaki selvi ağacına asıldı. Cenazenin defnedilmesinin ardından, Fatma Girik de Ün’ün mezarına su dökerek dua etti. Ün’ün yakınları ve dostları Ün ailesine ve Girik’e başsağlığı diledi.  Yeşilçam’ın duayenlerinden Fatma Girik, hayat arkadaşı Memduh Ün’e gözyaşlarıyla veda etti.

yonetmen-memduh-un-bodrum-da-topraga-verildi-7797143_x_o

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.