Anasayfa » Serbest Kürsü » “VE SİZ BİZİM İÇİN YOKSUNUZ”

“VE SİZ BİZİM İÇİN YOKSUNUZ”

Gazeteci Rahmi Turan sormuş Osman Gürün yanıtlamış, bizde  haberini yaptık ki Osman Gürün’ün başarılarını tüm halkımız bilsin, duysun, duyan duymayana söylesin ki, kimse bizim haberimiz yok demesin. Yapılan tüm bu güzel çalışmalar Bodrum halkı tarafından takdir edilsin.

Haberi yaptık ama eleştirilere engel olamadık. Ne diyeyim Bodrum halkı yapılan bunca icraatları görmezden gelip, bir de veryansın ediyor. ( Ha burada Osman Gürün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı )

Hemen CHP’ li belediyeler böyle diyerek söze başlamak yersiz olur. Osman Gürün’ün Bodrum’a yaptıklarını Bodrum için mükafat görmesi ve İktidar partisini eleştirmesi ya kendi yapamadıklarına ortak bulma girişimi ,ya da yapamayan kendisi değilmiş gibi aradan sıyrılma girişimi gibi anlamsız eleştiri yapmış oluruz.

Her zaman söylerim söyleyeceğim de ,kamu hizmetleri için gönüllü olarak aday olup seçilenlerin geldikleri yer Ağlama Duvarı değildir. Ağlayıp sızlanacağı yerde ‘‘Ben yapamadım’’ diyerek bir köşeye çekilmelidirler. Kimse bunu kınamaz ; ama hem yerinde kalacaksın hem ben yapacaktım ama beni engelliyorlar dersen, adama gülerler.

Bodrum için neler yapıldığı göz önünde , takdiri Bodrum Halkına aittir. Lakin yaptığını öne sürdüğü bazı şeylerin üstünden geçmeden edemedim.

‘’65 yaş üstündeki tüm vatandaşlara şehir içinde ücretsiz ulaşım sağladık’’  diyor  yasa ve yönetmeliklerle belirlenen bir hakkı kendi marifetiymiş gibi aktarması son derece yanlıştır.Bu uygulama ülkemizin her yanında aynı şekilde uygulanmakta ve uygulama daha geniş alanları kapsamaktadır.

Yol tamiri yapmış , tabiki yapacaksın !

Kanalizasyon şebekesi projesi yapmış tabiki yapacaksın ! ( Halen Proje Aşamasında )

Dünya Bankasından kredi almış , 30 milyon lirasını Bodrum’a harcıyormuş.Hem kenti krediyle borçlandıracaksın , hemde parayı size harcıyorum diyeceksin. Ayrıca ne kadar kredi aldında ne kadarını Bodrum ‘a harcıyorsun?

Tekerlekli sandalye kullanan engellilerin denize rahat girmeleri için plajlar yapmış.Tabiki yapacaksın !

Böyle uzayıp gidiyor,  toplam bir arpa boyu yol gidilememiş seçimler yaklaşınca feryat figan açıklamalar yapıyor.

Örnek çalışmalarla bölge halkı ve misafirlerine daha rahat yaşam için projeler üretmeye devam ediyoruz  diyor bu örnek çalışmalar neler neye örnek olmuştur merak ediyoruz.

‘’Beyaz Kitap’’ yazarak yaptıklarını anlatıp halka dağıtacakmış,hiç tavsiye etmem Sayın DR Gürün

Neden mi ?

Bodrum sel felaketi yaşadı siz yoktunuz ortada,

Bodrum haftalarca susuz kaldı siz yoktunuz ortada,

Bodrum ülkemizin yaşadığı en büyük depremlerden birini yaşadı siz yoktunuz ortada

Çöplük yanar Bodrum dumandan boğulurken de yoktunuz

Ve siz bizim için yoksunuz…..

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.