Anasayfa » Kültür - Sanat » VERSAILLES SARAYI TINILARI BODRUM’DAYDI
?

VERSAILLES SARAYI TINILARI BODRUM’DAYDI

8. Karsanat Barok müzik Festivali, Antik Tiyatro’da Karya BArok topluluğu’nın “VERSAILLES SARAYI’NDA BİR GECE – “Rococo &Galant Style” konseri ile başladı.

Antik Tiyatro’da yaklaşık 300 sanatseverin katılımı ile başlayan konserde Karya Barok Topluluğu 13 parça seslendirdi.  Bodrum’da klasik müzik dinleyicilerinin yakından tanıdığı Kontratenor Kaan Buldular ve Koloratür-Mezzo Soprano Esen Demirci ile,  İstanbul Devlet Operası Solisti ve Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Bariton Alp Köksal ve Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi ve Mersin Devlet Operası Solisti Soprano Çiğdem Aladağ da konuk sanatçılar arasındaydı.

Klavsende İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Zümrüt Aliyeva, Ankara Bilkent Orkestrası keman sanatçısı Özge Erdem  ve İstanbul Barok Orkestrası’ndan Çellist Orhan Avcı solistlere eşlik etti. Zeynep Okçu Bale Okulu öğrencilerinden Defne Şenol da modern dans performansı ile, geceye renk kattı. Solistler ve eşlik eden sanatçılar, izleyicilere Versaılles Sarayı’ndan bir gece yaşatırken yoğun alkışların ardından, bir kez daha sahneye geldiler. Sanatçılara Zeytinlik Firması (Konacık Pamir İş Merkezi) adına Mustafa Aksakal, sadece Bodrum’da yetişen Bodrum’a özgü “Dilmit cinsi zeytinyağı”  hediye etti. Festival bu gece de saat 21.00’de Avusturyalı barok topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

?

?

?

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.